Search form

23.04.2018

Drukāt

Jaunieši bez darba. Uzņēmumi bez darbiniekiem. Jauniešu un darba devēju debates 26.aprīlī

Photo

Latvijā katrs desmitais jaunietis ir bez darba. Turpretī uzņēmumiem trūkst labu darbinieku. Kāpēc radusies tāda situācija un kā to atrisināt? Atbildes meklēsim jauniešu un darba devēju debatēs 26.aprīlī. Debates noritēs jauniešu iniciatīvas #PanākumuSkola ietvaros, kuru Latvijā organizē Coca-Cola HBC Latvia kopā Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK).


Uzņēmējs Artis Daugins: "Latvijā esot augsts bezdarba līmenis jauniešu vidū līdz 29 gadu vecumam. Liela daļa no šiem jauniešiem ir ieguvusi vidējo profesionālo vai augstāko izglītību. Valsts un arī paši izglītojamie ir tērējuši miljonus, lai viņi nonāktu darba tirgū kā speciālisti un ar laiku kļūtu par profesionāļiem. Vietējām un starptautiskām kompānijām būtu jāstāv pēc viņiem rindā, bet tā vietā šobrīd ap 95% uzņēmumi nevar atrast kvalitatīvus speciālistus vai profesionāļus."

LSA Sociālā virziena vadītājs Matijs Babris: "Pēc pašreizējiem datiem EUROSTUDENT 2017 studenti Latvijā algotam darbam velta teju 32 h nedēļā. 36% studējošo norāda, ka, nestrādājot algotu darbu, studijas nebūtu iespējamas. 45% primāri strādā un studē paralēli algotam darbam. Lai studenti varētu nodoties studijām, nepieciešams lielāks sociālais atbalsts un stipendijas, kas ļautu tiem primāri studēt, paralēli nestrādājot mazkvalificētu darbu. Tāpat nepieciešams nodrošināt kvalitatīvas prakses vietas, atbilstošus mācībspēkus un materiāltehnisko bāzi kvalitatīvam studija procesam."

Debatēs darba devēju viedokli pārstāvēs Coca-Cola HBC Baltijas Personāla vadības biznesa partnere Madara Alksne, LDDK direktore Līga Menģelsone, Tele2 Personāla vadības departamenta direktore Aija Bite-Ozere, kā arī uzņēmumu "Blue Shock Bike" un "Blue Shock Race" vadītājs Artis Daugins. Savukārt jauniešu vārdā uzstāsies Latvijas Studentu apvienības Sociālā virziena vadītājs Matijs Babris, Junior Achievement Latvija valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns un tehnoloģiju konferences "TechChill" dibinātāja Marija Ručevska.

Debates noritēs 26.aprīlī pl. 12:00 LDDK birojā Rīgā, Raiņa bulvārī 4, 2.stāvā. Diskusiju moderēs komunikācijas eksperts un treneris Kristaps Pētersons. Debašu pilna programma pielikumā. Ierašanās pasākumā no pl. 11:30, iepriekš piesakot savu dalību.
#PanākumuSkola ir Coca-Cola HBC uzsākta iniciatīva visās 28 uzņēmuma pārstāvētajās valstīs, lai sniegtu atbalstu jauniem cilvēkiem vecumā no 18 līdz 30 gadiem. Programma ir izstrādāta, lai veicinātu jauniešu iespējas sasniegt karjeras mērķus un ambīcijas, iedvesmojot jauniešus un palīdzot tiem realizēt savu potenciālu. Kopprojektu #PanākumuSkola Latvijā īsteno Coca-Cola HBC Latvia, sadarbojoties ar Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK).

 

Lūdzu apstiprināt savu dalību rakstot uz e-pastu: [email protected]
vai pa tālr. +371 26739444

Pievienotie faili


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas