Search form

16.08.2018

Drukāt

Latvijas jaunieši starptautiskajā vasaras nometnē Slovākijā

Šajā gadā 21. – 29. jūlijā pirmo reizi kā līdere piedalījos Eiropas Nedzirdīgo jauniešu savienības (EUDY) organizētajā vasaras nometnē Tesarē, Slovākijā, kur biju kopā ar 3 juniorēm – Adelīnu Smirnovu, Martu Ozolu un Melisu Pērlu Sprudzāni.


Ar dabas skaistumu dāsni apveltītajā Tesari  pilsētā bija ieradušies 85 juniori ar saviem līderiem no 22 valstīm – Austrijas, Beļģijas, Bulgārijas, Čehijas, Igaunijas, Somijas, Francijas, Vācijas, Ungārijas, Īrijas, Itālijas, Latvijas, Lietuvas, Maltas, Norvēģijas, Krievijas, Slovākijas, Slovēnijas, Spānijas, Zviedrijas, Šveices un Anglijas.

Pirmajā dienā nometnē izjutām lielu prieku par to, ka satiksim un iepazīsim jaunus draugus.  Katrs saņēmām auduma mugursomu, savas komandas krāsas aproci, bloknotu, pildspalvu. Notika iepazīšanās spēle uz sporta laukumā.

Otrajā dienā rīta pusē iepazīšanās spēlē  izveidojās divas komandas –  divās kolonnas ar satvertām rokām. Vadītājs izskaidroja tālāko aktivitāšu noteikumus. Pēc tam visi piedalījās nodarbībā  par to, kas ir EUDY, un mācījās starptautisko zīmju pamatvārdus, lai varētu vieglāk savstarpēji komunicēt. di Pēcpusdienā juniori ar sajūsmu metās pašmāju peldbaseinā, bet daži (īpaši zēni) brīvajā laikā uzspēlēja arī futbolu.

Trešajā dienā pirms brokastīm visi aktīvi  piedalījās rīta rosmē, lai atjaunotu enerģiju spēkpilnai dienai no  sākumam līdz beigām. Rīta nodarbību par tēmu, kas ir identitāte, novadīja  nedzirdīgais lektors Alessandro no Itālijas.

Pēc lekcijas bija grupas darbs, demonstrējām savu izpratni par to, ka mums visiem un katram ir sava neatkārtojamā identitāte. Kā parasti brīvajā laikā peldējāmies baseinā, spēlējām futbolu, tenisu, smilšu volejbolu, pļāpājām par dzīvi.

 Vakarā notika kultūras vakars – visi bija ļoti sajūsmināti par šo pasākumu, kur varēja iepazīties ar dažādu valstu tradīcijām – ēdieniem, kultūru,  tērpiem utt.

Ceturtajā dienā visi pirms brokastīm piedalījās 10 minūšu rīta rosmē ar interesantiem vingrojumiem laikā. Lektors Alessandro pastāstīja galvenos  faktus no  nedzirdīgo vēstures, sākot ar Ēģipti un līdz mūsdienām, arī to, kā radās un attīstījās nedzirdīgo kultūra un zīmju valoda ar savu alfabētu. Patiešām bija daudz jauna, uzzinājām nezināmus faktus par to visu.

 Pēc tam sagatavojām mazu teātra izrādi. Lektors Alessandro izlozēja katrai komandai nosaukumu. Visi bija aktīvi ar daudzām radošām idejām arī dažādās spēlēs.

Piektajā dienā kā vienmēr rīta pusē notika lekcijas, viesojās lektors Urbans no Zviedrijas, viņš pastāstīja par Nedzirdīgo sporta vēsturi, visi juniori mierīgi klausījās, un uzdeva daudz jautājumu lektoram. Lektors ar lielu prieku atbildēja uz jautājumiem.  Pēc tam bija spēle ar punktiem – atbildes uz jautājumiem “A B C D “. Junioriem bija gatavi atbildēt uz jautājumiem, lai saņemtu punktus komandai. Pēc tam bija vēl labāki piedzīvojumi punktu gūšanai – ūdens spēles ārā ar spēku un smieklu pilnām cīņām.

Sestajā dienā bijām ekskursijā galvaspilsētā Bratislavā, kur nedzirdīgas gides  pavadībā vecpilsētā apmeklējām  Bratislavas pils muzeju, bijām arī pastaigā, vērojot pilsētas skaistumu. Atgriežoties nometnē, turpinājās brīvā laika aktivitātes  – peldēšana, futbola spēle.

Septītajā dienā 3 līderi  brīnišķīgi novadīja lekcijas par nedzirdīgo kultūru un mākslu, jo lektore no Somijas bija saslimusi un  Tesarē veselības problēmas dēļ neieradās.  Vērojām dažādus video un pēc pusdienām katra komanda demonstrēja savu stāstu,  lai saņemtu pelnītos punktus.

Astotajā dienā jeb pēdējā dienā mazliet noskumuši posāmies mājup. Vēl bija lekcija par zīmju valodu katrā valstī, gatavojām radošus zīmējumus par tēmu  – KAS IR NEDZIRDĪBA. Vakarpusē sapucējāmies  uz vakara ballīti, pēc tam savstarpēji atvadījāmies  pirms promdošanās. Pēdējie kopīgie foto un video, apkampieni un sirsnīgi vārdi … 

Ka  Latvijas junioru līdere šajā nometnē saku milzīgu paldies šī pasākuma organizatoriem par papildus gūto pieredzi ārpus Latvijas.  Protams, katrā darbībā vienmēr gadīsies gan  plusi, gan  mīnusi, bet šoreiz galvenais ir tas, ka man pašai tieši tā arī veidojās sapratne par to, kas ir līderis. Paldies vēlreiz par lielisko pavadīto laiku nometnē!

 

 

Teksts: Maira Bruže
Foto: EUDY arhīvs


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas