Search form

12.02.2019

Drukāt

Jaunieši iepazīst Rīgu, veicot pārgājienu

Pārgājiens pa Rīgas pilsētu notika ciklā "1836 ceļa dārgumi" (1836 km gara ir Latvijas robeža). 26. janvārī LNS Jauniešu centrs organizēja pārgājienu pa Rīgas pilsētu ciklā "1836 ceļa dārgumi", kuru vadīja organizatore Inese.


Pārgājienā piedalījās apmēram vairāk nekā 70 cilvēku dažādā vecumā un viņu vidū arī 19 nedzirdīgi jaunieši ar tulci Maigu Grahoļsku.

Tikšanās vieta bija pie Brīvības pieminekļa, kur notika rīta aplis, sasveicināšanās zīmju valodā "labrīt" un rīta dancis. Pirmais pārgājiens Alberta ielas virzienā, kur mūs sagaidīja Jūgendstila pārstāve, stāstīja par tā lomu Rīgas attīstībā. Pēc tam atradām kādu kafejnīcu, lai mazliet pasildītos.

Tālāk satikāmies Jaunajā Ģertrūdes baznīcā, kur uzzinājām par atšķirību starp Jauno un Veco Ģertrūdes baznīcu. Caur Ziedoņdārzu iegājām tirdziņā "Koka Rīga", pēc tam turpinājām ceļu pa Maskavas forštati. "Klusajā parkā" ieturējām pusdienu pauzi ar ļoti garšīgu zupu.

Pēc tam kopīgi devāmies uz Latvijas Zinātņu akadēmijas skatu laukumu. Aplūkojām Rīgu no augšas, vēlāk devāmies uz Vecrīgu, tur mūs sagaidīja Smile line gide, kura stāstīja par Rīgu, un pašās beigās devāmies atpakaļ pie Brīvības pieminekļa. Visu ceļu izturēja apmēram 30 cilvēku.

Svaigs gaiss un garā pastaiga tomēr nenogurdināja jauniešus, kuri turpināja vakaru LNS ēkā līdz rītam. Tur notika spēļu vakars. Paulis Kalniņš rādīja video un stāstīja par VV – Visual Vernacular, pēc tam visi spēlēja dažādas galda spēles.

 

Paldies Inesei, kura organizēja pārgājienu un silti uzņēma nedzirdīgos jauniešus. Un paldies tulcei Maigai, kura ne tikai labi tulkoja, bet līdz pašām beigām ar mums bija kopā.

 

Teksts: Lilita Logina
Foto: LNS Jauniešu centra arhīvs
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas