Search form

13.06.2013

Drukāt

Raidījumā „Bez Tabu”: sižets par nedzirdīgo naktsklubu Londonā (video)

Photo

Vakar, 12. jūnijā, TV 3 kanāla raidījumā "Bez Tabu" tika rādīts sižets par nedzirdīgo naktsklubu Londonā. Sniedzam sižeta atstāstu.


Žurnālists: Daudzi cilvēki brauc izklaidēties uz Lielbritāniju – Londonu, jo tur ir visīstākā nakts uzdzīve. Viens no iecienītākajiem atpūtas veidiem ir tādu klubu apmeklēšana, kuros var dejot. Bet ir ļoti daudz cilvēku, par kuriem mēs, dzirdīgie, neaizdomājamies, – tie ir cilvēki, kuri nedzird. Kā viņi atpūšas, un kādas ir viņu iespējas? Izrādās, Londonā par to padomāts!
 
Video un aizkadra teksts: Lai gan neviens no viņiem mūziku nedzird, dejot un izklaidēties grib visi. Tāpēc Londonā durvis vēris pirmais naktsklubs cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem. Starp citu, apkalpojošais personāls lielākoties tur ir vājdzirdīgi cilvēki, kuri labi pārvalda zīmju valodu un kuriem komunikācija ar klientiem nerada problēmas.
 
Stāsta kluba īpašnieks Pauls Kripss (runā zīmēs): Mēs atvērām šo klubu, lai cilvēkiem ar dzirdes problēmām būtu iespēja bez grūtībām un šķēršļiem satikties ar saviem draugiem, gūt jaunus iespaidus.
 
Žurnāliste: Šī kluba apmeklētāji nedzird, un problēmas ar dzirdi ir arī mūzikas dīdžejam. Tas tomēr nenozīmē, ka mūzikas izvēle nav svarīga. Tieši dīdžejs paskaidro, ka nedzirdīgie cilvēki skaņas uztver caur vibrācijām, tāpēc šo cilvēku mūzikas gaume ir jo īpaša.
 
Dīdžejs Indigo: Nedzirdīgajiem ir savs izteikts mūzikas uztveres veids, turklāt tie, kas pilnīgi nedzird, vienu un to pašu dziesmu uztvers daudz savādāk nekā tie, kas mazliet dzird. Katram cilvēkam atšķirībā no vibrācijas rodas savs iespaids un uztvere par dziesmu.
 
Žurnāliste: Kluba īpašnieki jau pavisam drīz iecerējuši sarīkot deju meistarklases vakaru un domā par to, lai piedāvājums apmierinātu dažādas gaumes.
 
 
 
 Rāda video no 26:45 min.
 
Arī mēs vakar ziņojām par šo naktsklubu, kas speciāli izveidots nedzirdīgo apmeklētāju ērtībām. Rakstu par to lasiet šeit: http://www.lns.lv/lat/?doc=10439
 
 
Sagatavoja: Informācijas centrs

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas