Search form

19.08.2013

Drukāt

Atbalsts nedzirdīgām māmiņām

Photo

Līdz šim māmiņām ar dzirdes invaliditāti dzemdību laikā bija grūti sazināties ar vecmāti, un tas bērniņa nākšanu pasaulē padarīja vēl satraucošāku. Kopš jūnija nedzirdīgām grūtniecēm un jaunajām māmiņām (kas deklarētas Rīgā) ir iespēja bez maksas saņemt dzemdību un pēcdzemdību atbalsta personu palīdzību.


Īstenojot Eiropas Sociālā fonda finansēto projektu Nepalikt vieniem klusumā, 10 sievietes, kas pašas ir māmiņas un labi pārvalda zīmju valodu (piecas no viņām nedzirdīgas), apguva psiholoģijas, medicīnas un fizioterapijas pamatus, lai turpmāk varētu būt starpnieces starp ārstu un dzemdētāju. Palīdzes sniegs atbalstu dzemdību laikā, pēcdzemdību procesā un pirmajos divos bērna dzīves gados.
 
 
 Kā norāda projekta vadītāja Diāna Zālamane-Leite, nedzirdīgām māmiņām, kas gaida mazuli, ar atbalsta personu ieteicams sazināties trīs mēnešus pirms gaidāmajām dzemdībām, lai varētu izveidot tuvāku emocionālo kontaktu, iegūt abpusēju uzticēšanos un izrunāt visus neskaidros jautājumus: „Svarīga ir arī saskarsme pirms dzemdībām, kad atbalsta persona un grūtniece veido dzemdību plānu, izrunā, kas jāņem līdzi uz dzemdībām. Šobrīd atbalsta personu palīdzību var saņemt Rīgas Dzemdību namā. Ja māmiņa ar mums sazināsies, bet viņas dzemdības plānotas citā iestādē, tad mēģināsim vienoties, lai mūsu atbalsta persona arī šajā gadījumā var piedalīties dzemdībās. Lai  tās nedzirdīgai māmiņai būtu skaistas, nevis notiktu klusumā, bailēs un neziņā.”
 
Vairāk informācijas: LNS mājaslapas sadaļā par projektu „Nepalikt vienam klusumā”: šeit.
 
 
Pārpublicēts ar atļauju no žurnāla Mans Mazais” augusts, 2013; 5.lpp.

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas