Search form

27.09.2013

Drukāt

LTV1 Panorāmā sižets, veltīts Nedzirdīgo dienai (video)

Photo

Tieši tā vakar, 26. Septembrī, tika pieteikta ziņa par Rīgas Raiņa 8. vakara vidusskolas muzikālā kustību teātra izrādi Dailes teātrī, parādot un komentējot videofragmentus no uzveduma „Ja paveiksies… Stāsti par svešumu un sapņiem”.


 
Ziņu korespondents:  Tas ir stāsts, ko izspēlē nedzirdīgie jaunieši par tiem jaunajiem cilvēkiem, kas pēdējā desmitgadē no Latvijas devušies darba meklējumos svešumā. Ja arī izdodas darbu atrast, tas saistīts ar daudziem pazemojumiem un vientulību. Skumjā realitāte atainota atsevišķās etīdēs – fragmentos, kuros, kā šķirstot fotoalbūmu,  var nolasīt šo cilvēku domas un jūtas tālumā no dzimtenes.
 
Uzveduma dalībniece Jolanta Znotiņa: Savu lomu spēlēju pēc pašas pieredzes. Vairākus gadus aizvadīju svešumā, studējot Čehijā. Nepazīstamā vidē, valodu nezinot, bija tik grūti, ka vēl tagad raudiens nāk, to visu atceroties. Izrādē ir ieliktas šīs manas izjūtas.
 
Režisore Marika Antonova: Izrāde norit vairākās valodās, bet lielu iedvesmu tai dod tieši zīmju valoda, kur katrai zīmei ir sava vieta un jēga. Izrādes gaitā tās paplašinās līdz pantomīmai, poēzijai, dejai, jo patiesā sazināšanās skatuvē notiek caur ritmu, bez vārdiem.
 
Ziņu korespondents: Šī izrāde Rīgas Domes teātru skatē ieguvusi galveno balvu „Lielais Toms”.
 
 
Pārskatu sagatavoja: Ilze Kopmane

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas