Search form

11.10.2013

Drukāt

„Iespējamā misija” pirmoreiz notiek arī Rīgas skolā

Photo

LNT Dienas ziņu raidījumā trešdien, 9. oktobrī pl. 13.30 tika pārraidīts sižets par akcijas „Iespējamā misija” norisi Rīgas Speciālajā internātpamatskolā bērniem ar dzirdes traucējumiem. Piedāvājam sižeta pārstāstu!


Šonedēļ Latvijā risinās akcija „Iespējamā misija”, kuras mērķis – iedvesmot jauniešus mācīties.  Pirmoreiz tā notika Nedzirdīgo bērnu skolā, kur sabiedrībā pazīstams cilvēks – lielas farmācijas kompānijas (Glaxos Smith Cline) valdes priekšsēdētājs Dins Šmits ar zīmju valodas tulka palīdzību novadīja bioloģijas stundu 8. – 9. klases audzēkņiem. Viņš demonstrēja uzskatāmus piemērus u arī praktisku vingrinājumu, kā ar mērķtiecīgu darbību iespējams īstenot savus sapņus.
 
Misijas skolotājs lūdza katram audzēknim pielīmēt pie tāfeles 3 līmlapiņas – vienu virs otras: pirmo – kur katrs vēlas; otro – virs tās; trešo – pēc iespējas visaugstāk. Un tad vēroja un analizēja, kā skolēni veikuši uzdevumus – īpaši, kā pielīmēta trešā lapiņa, kur bija vajadzīga radoša pieeja un izdoma, lai sasniegtu labāku rezultātu: jāpakāpjas uz krēsla, jāpalīdz klases biedram pastiepties utt.
 
Kopīgs secinājums – tātad viss ir iespējams! Bērni spējīgi apgūt sarežģīto vidusskolas programmu, neskatoties uz dzirdes traucējumiem, var iestāties augstskolā. Viņi var kļūt pat par zinātniekiem kā, piemēram,  izgudrotājs Tomass Edisons, kurš arī bija nedzirdīgs.
 
Skolas direktore Kristiāna Pauniņa par šo akciju atzina: „Lielākais ieguvums no šīs tikšanās ir tas, ka no cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem  sabiedrība vairs nebaidās…”
 
Šāda akcija notiek jau sesto reizi, lai ar sabiedrībā pazīstamu cilvēku piemēriem ikvienu jaunieti motivētu uz lielākiem sasniegumiem dzīvē.
 
UZMANĪBU! Par šo mācību stundu līdzīgs raksts ar foto publicēts arī:
http://www.delfi.lv/novados/riga/zinas/dins-smits-katrai-lietai-ko-iemacamies-dzive-var-rasties-pielietojums.d?id=43719076
 
 
Sagatavoja: LNS Informācijas centrs

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas