Search form

24.03.2014

Drukāt

Olga Veidiņa augstu novērtē dzirdes invalīdu dienas centru un projektu "Nepalikt vieniem klusumā"

Ceturtdien, 20. martā, Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Olga Veidiņa apmeklēja Dienas centru cilvēkiem ar dzirdes invaliditāti, kas atrodas Elvīras ielā 19. Apmeklējuma mērķis bija iepazīties ar centra veiktajām aktivitātēm. Tikšanās reizē klāt bija Dienas centra vadītāja Diāna Zālamane – Leite, Latvijas Nedzirdīgo savienības prezidents, valdes priekšsēdētājs Edgars Vorslovs, sarunā aktīvi ar surdotulku palīdzību iesaistījās dienas centra apmeklētāji-seniori un Eiropas Sociālā fonda projekta „Nepalikt vieniem klusumā” māmiņas.


Uz Olgas Veidiņas jautājumu :”Kā Jums patīk dienas centrā?” Visi centra apmeklētāji pacēla īkšķus uz augšu, jo centrā var saņemt visu nepieciešamo informāciju, ko ikdienā viņiem valodas barjeras dēļ  neizdodas saņemt. Centrā apmeklētājiem pieejamas psihologa, jurista konsultācijas, fizioterapeita, sociālā darbinieka un sociālā rehabilitētāja pakalpojumi, dažādas nodarbības, atbalsta un interešu grupu tikšanās, kā arī atbalsta personu konsultācijas. Dienas centrā nedzirdīgie ir  atbalsts cits citam, kā teica apmeklētāja, tad dienas centrs ir kļuvis par viņas mājām, jo te ir viņas draugi. Šāds dienas cents nedzirdīgajiem cilvēkiem ir vienīgais Rīgā, kur var saņemt konsultācijas dažādās dzīves situācijās, un arī dienas centrs seko līdzi savām klientu gaitām, lai katram var sniegt nepieciešamo palīdzību, risinot dzīves problēmas. Dienas centrā viesojās gan mākslinieki, gan notiek dažādi pasākumi, ekskursijas, pēdējā nozīmīgā tikšanās bija ar olimpisko čempionu Mārtiņu Rubeni, un katram bija iespēja aprunāties ar čempionu, nofotografēties un paturēt rokā olimpisko medaļu. O.Veidiņa augstu novērtēja Dienas centra apmeklētājiem pieejamos resursus: ar rokas instrumentiem aprīkotu kokapstrādes darbnīcu, šujmašīnas un šūšanas piederumus, galda spēles, televīziju, kas aprīkota ar subtitriem latviešu un krievu valodā, iespēju mācīties datoru. Dienas centra apmeklētājiem tiek arī organizētas daudzpusīgas radošas un fiziskas nodarbības, Centrs ir pieejamas apmeklētājiem darba dienās no plkst. 9.00 līdz 17.00.
 
 
Īpaši O.Veidiņa  augstu novērtēja nebijušu sociālās rehabilitācijas pakalpojumu dzirdes invalīdiem – atbalstu dzemdībās un pēcdzemdību periodā projektā „Nepalikt vieniem klusumā”, kas noslēgsies 31. martā. Projekts „Nepalikt vieniem klusumā” ir atzīts par vienu no labākajiem  100 projektiem Eiropas Sociālā fonda, Eiropas Reģionālās attīstības fonda un Kohēzijas fonda īstenotiem projektiem 2007.– 2013. gada plānošanas periodā. Vairāk par projektu : http://www.lns.lv/lat/?doc=11243. Uz šo brīdi projekta „Nepalikt vieniem klusumā” ietvaros atbalstu dzemdībās un pēcdzemdību periodā ir saņēmušas 5 ģimenes. Ar projekta gaitu var iepazīties RD Labklājības departamenta mājas lapā :  http://www.ld.riga.lv.
 
 
Projekta vadītāja atzina, ka projekta turpinājums būtu ļoti svarīgs, jo tas ir ļoti labs atbalsts jaunajām māmiņām, un viņas vairs nebaidās radīt bērniņu, jo zina kā līdzās būs atbalsta persona (atbalsta persona ir apmācīta speciāliste, ne medicīnas atbalsta persona, kura nodrošina fizisko, emocionāli, informatīvo atbalstu sievietei un viņas ģimenei pirmsdzemdību un pēcdzemdību laikā). To arī atzina māmiņa, kas bija ieradusies ar 2014. gada 1. februārī dzimušo meitiņu Ketiju-Lizeti, ka viņa dzemdībās ir jutusies droši un arī pēcdzemdību posmā vienmēr bijusi līdzās atbalsta persona, kas daudz viņai palīdzējusi, un sniegusi atbildes un parādījusi kā rīkoties, viņa noteikti ir par to, lai šāds projekts nedzirdīgajām māmiņām turpinātos. O.Veidiņa atzina, ka finansiālais atbalsts projekta turpinājumam jāmeklē visiem kopā, gan pašvaldībai, gan valstij, gan pašam dienas centram jāstāsta par savu projektu un dienas centra nedzirdīgajiem veiksmīgo darbību, jāieinteresē kādi fondi, mecenāti vai bankas, kopīgiem spēkiem jāatbalsta, lai šis svētīgi nozīmīgais projekts dzirdes invalīdiem turpinātos.   
 
 
Olga Veidiņa augstu novērtē dzirdes invalīdu dienas centru un projektu "Nepalikt vieniem klusumā"
Olga Veidiņa augstu novērtē dzirdes invalīdu dienas centru un projektu "Nepalikt vieniem klusumā"
Olga Veidiņa augstu novērtē dzirdes invalīdu dienas centru un projektu "Nepalikt vieniem klusumā"

Pārpublicēts no mājaslapas "Kasjauns.lv", Karlīna Timofejeva/Publicitātes foto


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas