Search form

03.11.2016

Drukāt

Pirmie nedzirdīgie jaunie mēbeļu dizaina speciālisti

Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumu šogad absolvējuši divi jaunieši ar dzirdes traucējumiem Maksims Mitkins un Jānis Feldmanis. Abi jaunieši ieguvuši specialitāti – Mēbeļu dizaina speciālists.


Šī programma Latvijā ir jaunums un no deviņiem pirmajiem šīs programmas absolventiem divi ir arī mūsējie – Maksims ar Jāni.

Abi jaunieši dalās iespaidos par mācībām šajā tehnikumā.

Maksims: Man ļoti patika mācīties šajā skolā…

Mācījāmies darboties ar koku – zāģēt, skrūvēt, izgriezt dažādas detaļas, veidot dažāda dizaina priekšmetus. Es cītīgi mācījos un pierādīju, ka esmu līdzvērtīgs citiem un spēju iesākto padarīt līdz galam. Sākums nebija viegls, bija grūti sarunāties ar kursabiedriem un skolotājiem, bet ar laiku sākām arvien labāk saprasties ar visiem pārējiem.

Kursabiedri izrādīja interesi un mazliet apguva arī zīmju valodu. Izstrādājot savu diplomdarbu, saskāros ar grūtībām, sākums nebija viegls, bet ar to tiku galā veiksmīgi. Man ļoti daudz palīdzēja tulks Žanete Škapare. Liels, sirsnīgs paldies viņai! Ļoti priecājos, ka esmu ieguvis diplomu kā mēbeļu dizaina speciālists ar 3. profesionālās kvalifikācijas līmeni. Paldies maniem vecākiem par atbalstu!

Jānis: Atceros, kā ierados tehnikumā…

Tur pirmoreiz satikos ar grupas audzinātāju Jāni Feldenbergu, kursabiedriem un tulku Žaneti Škapari. Skatījos un diezgan labi varēju saprast visu viņu sacīto no lūpām. Atceros, pirmais mēnesis pagāja lēnām, bet viss pārējais mācību laiks kopumā paskrēja nemanot, jo bija interesants un vērtīgs.

Pēc stundām apmeklējām sporta manēžu, spēlējām basketbolu un volejbolu. Ar Maksimu vienmēr bijām jautri, daudz jokojām un smējāmies. Ceru, ka ar iegūto diplomu mani darba meklējumi nākotnē būs sekmīgi.

 

Žanete Škapare
Foto: No personiskā arhīva

PIEZĪME

Lasiet arī rakstu laikrakstā „Kurzemnieks” un skatiet ziņu zīmju valodā sociālajos tīklos:

http://replay.lsm.lv/lv/ieraksts/ltv/83178/pirmie-mebelu-dizaina-absolventi-kuldiga/ 
http://www.lsm.lv/lv/raksts/dizains-un-arhitektura/kultura/kuldiga-pirmie-mebelu-dizaineri-sanem-diplomus.a207991/
http://www.kurzemnieks.lv/Pirmie-mebelu-dizaineri#

 


 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas