Search form

21.03.2017

Drukāt

Par bezmaksas transportu invalīdiem visā Latvijā

Photo

TV3 kanāla 17. marta raidījumā Bez tabu risinājās saruna par ideju, kuras atbalstam pašlaik interneta portālā manabalss.lv sākta balsu vākšana. Un tā ir – par sabiedriskā transporta bezmaksas izmantošanas iespēju visiem invalīdiem Latvijā.


 Raidījumā piedalījās idejas autors Raimonds Lejnieks – Puķe, LNS prezidents Edgars Vorslovs un Labklājības ministrijas pārstāve Dace Kampenusa.’’  Īss Ieskats šajā sižetā!

Šobrīd trešās grupas invalīdi sabiedrisko transportu bar brīvu var izmantot Rīgā un Jūrmalā. Šāda lēmuma pieņemšana ir katras pašvaldības ziņā.

“Latvijā irgandrīz 62 000 cilvēku ar trešās grupas invaliditāti. Tas ir pietiekami liels skaits un es uzskatu, ka viņi būtu nedaudz vairāk jāatbalsta,” uzskata Raimonds Lejnieks – Puķe.

Tā būtu laba papildu motivācija  trešās grupas invalīdiem meklēt darbu, ko šobrīd daudzi nedara, jo, braucot uz to, nebūs spējīgi apmaksāt transporta izdevumus. Jo sevišķi, ja darbs būtu citā pilsētā.

LNS prezidents Edgars Vorslovs:

 “Invaliditātes pensijas ir mazas, daudziem cilvēkiem nav darba, jo sevišķi no lauku rajoniem, kur nevar atļauties naudu tērēt braukšanai. Viņi spiesti sēdēt mājās, jo daudziem no viņiem nav iespējas iziet no mājas, būt sabiedrībā, piedalīties LNS, sava novada un pilsētas aktivitātēs.

 Turklāt bezmaksas braukšana ļautu pārvarēt komunikācijas grūtības – nedzirdīgie nevar pazvanīt uz iestādēm, lai kaut ko noskaidrotu, viņiem pašiem personiski jābrauc uz tām, bet tas atkal maksā.”

Sarunas ar Labklājības ministriju par šo tēmu jau bijušas, bet beigušās bez rezultāta. Vienīgā atbilde – nav naudas, lai pārvadātājiem kompensētu izdevumus par bezmaksas pārvadāšanu.

 Dace Kampenusa, Labklājības ministrijas pārstāve:

“Mūsuprāt, atbalsta sistēma cilvēkiem ar invaliditāti nākotnē būtu jāpārkārto tā, ka valsts izvērtē katra cilvēka konkrētas nepieciešamības.”

Vēl  ir cerība, ka portālā tiks savākts nepieciešamais 10 000 balsu skaits un priekšlikumu varēs nodot izlemšanai Saeimā. Šobrīd nobalsojuši 1600.

Atbalsti šo priekšlikumu arī tu!

Piezīme: Plašāk lasiet Kopsolī 4. numurā.

Skatīt: http://skaties.lv/beztabu/satiksme/interneta-vac-balsis-lai-visiem-invalidiem-latvija-ir-bezmaksas-transports-vajadziba-vai-untums/

 

Sagatavoja: LNS Informācijas nodaļa


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas