Search form

06.09.2010

Drukāt

Gāja pāri sliedēm pēc hamburgera...

Tā saucas raksts par traģisku nelaimes gadījumu šā gada 13. jū­nijā uz Latvijas Dzelzceļa pie Slāvu tilta apļa, kas notika ar 12 – gadīgu nedzirdīgu zēnu Valmieras skolas audzēkni Elvi Vanagu. Tā autore L. Dzērve uzsver, ka raksta mērķis – saasināt uzmanību, brīdināt un paglābt sabiedrību no tamlīdzīgiem bēdīgiem gadījumiem.
Tas bija svētdienas rīts. Padar­bojies ar datoru, Elvis palūdza mātei naudiņu, lai aizietu uz veikalu pēc hamburgera. Ejot prom, zēns dzirdes aparātu atstāja mājās, galvā bija vējjakas kapuce. Iespē­jams, tā nedzirdīgajam zēnam daļēji aizsedza arī skatu, kad viņš šķērsoja vairākas dzelzceļa sliedes. Pa pēdējām no tām tuvojās vilciens Rīga – Lielvārde. Acīmredzot zēns to nemanīja. Viņš arī nedzirdēja, ka vilciena mašīnists izmisīgi signalizēja, bremzēja un taurēja. Diemžēl Elvis pat nepaskatījās – vilciens viņu parāva zem sevis, un tur viņš arī palika…

Šī gada 5 mēnešos bijuši jau 18 nelaimes gadījumi, kuros bojā gājuši 15 cilvēki, kas neatļautā vietā šķērsojuši dzelzceļa sliedes. Lai pasažieru vilciens varētu apstāties, pēc bremžu ie­darbināšanas tam vēl jānobrauc vismaz 400 metru, bet kravas vilcienam – vairāk nekā kilometrs.


Izlasiet un padomājiet!
Pārstāsts no laikraksta „Diena”, 2010, 22.06

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas