Search form

29.09.2010

Drukāt

TV 3 raidījumā Bez Tabu 27.septembrī tika parādīts sižets par nedzirdīgo sievieti, kura dzīvo necilvēcīgos apstākļosInformē TV žurnālists:
nedzirdīgā Jeļena dzīvo denacionalizētajā namā, kurā nav nodrošinātas cilvēka pamatvajadzības, saimnieki par to neliekas ne zinis.

Jeļenas mājās nav ne ūdens, ne kanalizācijas, un par atkritumu izvešanu vispār nav ko domāt. Viņai ir trūcīgās personas statuss, un nedzirdīgā sieviete stāv rindā uz pašvaldības dzīvokli.

Diemžēl pašvaldība viņas lūgumus nesadzird, un tā viņa katru dienu spiesta doties ūdens meklējumos.

Stāsta Jeļena:
ūdens vairs nav no šī gada janvāra beigām. Dzīve bez tā taču nav iedomājama: jāēd, jāmazgā trauki, pašai jāapmazgājas utt. Lietus laikā ārā salieku spaiņus, un tad man ir ūdens.
Labi, ka blakus esošās frizētavas meitenes ar to izlīdz. Kas ar mani notiks, kad iestāsies aukstāks laiks ­– malkas šķūnīša arī vairs nav, kur uzglabāju malku.
 
Situāciju raksturo TV žurnālists: Jeļena šajā namā dzīvo kopā ar meitu, pārējo kaimiņu te vairs nav, mājas durvis visu laiku vaļā, ienākt var jebkurš, kam nav slinkums. Nedzirdīgajai sievietei ir suns, kas kalpo viņai ausu vietā, jo šādos apstākļos dzīvot ir bailīgi.
Mājas īpašniecei Administratīvajā tiesā tika uzlikts naudas sods – 50 Ls par nama neapsaimniekošanu.

Stāsta Jeļena:
Vēlos tikai vienu – dzīvoklīti, veselība pasliktinājusies, jau ilgus gadus stāvu rindā uz pašvaldības dzīvokli.
 
Informē Ārija Stabiņa, Rīgas Domes dzīvokļu pārvaldes priekšniece: Šis gadījums tika apspriests, jo ir pierādījumi, ka netiek sniegti pamatpakalpojumi – ūdens un kanalizācija. Deputāti šo jautājumu ārpus kārtas atteikušies risināt, jo viņa nav vientuļa pensionāre, viņai ir pilngadīga meita un šādos gadījumos dzīvojamā platība ārpus kārtas nepienākas.
Sievietēm ir jānoīrē dzīvoklis saimnieka mājā uz laiku, tad viņas nezaudēs denacionalizētās mājas statusu un paliks pašvaldības dzīvokļu rindā. Rīgas Dome plāno celt jaunas mājas – ar apmēram 5000 dzīvokļiem. Ja tas notiks, tad aptuveni piecu gadu laikā arī šī sieviete tiks pie sava dzīvokļa.

Secina žurnālists:
nelīdz fakts, ka viņa atzīta par trūcīgo. Viņai ir 24 gadus veca meita, un abām ir jācīnās saviem spēkiem un jāgaida dzīvokļu rindā, viņas kārtas nr. ir 1418 – kad viņa tiks pie dzīvokļa???

Pašlaik ar Latvijas Nedzirdīgo savienības atbalstu viņa nolēmusi cīnīties Administratīvajā tiesā.
 
Sagatavojusi: Gunta Birnīte

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas