Search form

27.01.2011

Drukāt

Latvijas Gada varonis 2009 Elvis Jēkabsons: saruna ar viņu raidījumā „Degpunktā”

Photo

Arī šogad raidījums „Degpunktā” organizē pasākumu „Latvijas Gada varonis”, un 24. janvārī raidījums piedāvāja atskatīties uz pagājušā gada varoņiem. Kā viens no tiem tika minēts nedzirdīgais skolēns Elvis Jēkabsons, kurš, riskējot ar savu dzīvību, izglāba slīkstošu klasesbiedru. Jūsu uzmanībai – šīs raidījuma daļas pārstāsts!


 

Video varat noskatīties šeit: http://www.tvnet.lv/online_tv/10580. Par Elvi stāstīts otrajā sižetā (6:26 sek.)

Žurnālists:
Puisēnam ir dzirdes problēmas, tomēr viņš spēja izglābt savu labāko draugu. Manfreds ar klasesbiedriem bija devušies slēpot uz Uzvaras parku. Kā jau zinātkārs bērns viņš devās apskatīt dīķī ledus biezumu. Pamats zem kājām pazuda, un Manfreds ielūza ledusaukstajā ūdenī.
Bērni centās saukt pēc palīdzības, taču viņus neviens nedzirdēja, jo viņi spēj sarunāties tikai zīmju valodā. Daži bērni devās pēc palīdzības, bet Elvis saprata, ka laika ir maz un pats saviem spēkiem izglāba savu labāko draugu. Par šo īpaši varonīgo rīcību viņš saņēma „Latvijas Gada varonis 2009” balvu - Bezdelīgu.

Elvis:
Brīžiem labi atceros tās dienas notikumus, tomēr cenšos šo traģēdiju aizmirst.

Žurnālists
: Elvja istabas sienu rotā dažādi diplomi un medaļas, kuras viņš ieguvis ne tikai Latvijā, bet arī dažādās starptautiskās sporta spēlēs. Jāsaka, ka pēc balvas saņemšanas Elvis ar Manfredu vairs nenodarbojas ar ekstrēmām lietām, jo pēc šīs traģēdijas viņu dzīves skatījums ir mainījies.

Elvis:
Cilvēkus vajag vairāk informēt, kā pareizi jāsniedz jebkāda palīdzība. Esmu pats  gatavs mācīties, lai arī citreiz nelaimē nonākušam cilvēkam palīdzētu.
 
Žurnālists: Elvja mamma, uzzinot, ka viņš  izglābis citam dzīvību, ilgi nespēja tam noticēt. Viņa ļoti lepojas ar savu dēlu. Elvja ģimene uzskata, ka cēla un nesavtīga rīcība ir īpaši jāatzīmē, jo tikai tā ir iespējams motivēt pārējos cilvēkus nepaiet garām nelaimē nonākušajam.
Ja arī jums ir savs Gada varonis, tad, lūdzu, rakstiet vai sūtiet vēstules uz adresi: „Gada varonis 2010”, Rīga, Elijas iela 17, LV 1050 vai [email protected]
 
No LNT raidījuma  „Degpunktā”, 24.01.2011, materiālu sagatavojusi: Gunta Birnīte

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas