Search form

24.05.2011

Drukāt

«Daudzas skolas jūs var apskaust»


Photo

Sākotnēji vecāku un pedagogu noraidīta, nu ideja par nedzirdīgo bērnu internātpamatskolas pārcelšanu uz kluso Pārdaugavu gūst vienīgi atzinīgus vārdus. Jau jūlija sākumā 115 šīs skolas audzēkņi no šaurajām telpām Čaka ielā 42 pārcelsies uz nule izremontētu namu Graudu ielā 21.Turpmāk nedzirdīgie bērni no visas Latvijas dzīvos un mācīsies divās ēkās – vienā notiks mācības, bet otrā būs internāts. Tajā atradīsies guļamistabas, atpūtas telpas un mācību virtuve, kurā viņi paši mācīsies gatavot ēst. Savukārt mācību klasēs īstenots Latvijā līdz šim nebijis projekts – gaismas zvans. Tā kā bērni parasto zvanu nedzird, tad katrā klasē pie tāfeles ir oranža lampiņa, kas ziņos par nodarbību sākumu un beigām vai ārkārtas situācijām. Turklāt tualetēs un vannas istabās uzstādīti ūdens krāni ar kustību sensoriem, kas izslēdzas automātiski, kad tos vairs neizmanto. "Lai dejojot bērni varētu izjust mūzikas ritma vibrāciju, skolas aktu zālē grīda būvēta no koka. Tas viņiem būs tiešām ļoti noderīgi," uzsvēra skolas direktore Kristiāna Pauniņa.

Direktore arī atzīst, ka plašās telpas, kurās nu varēs uzņemt līdz pat 200 audzēkņiem, ļaus paplašināt arī mācību programmu, nedzirdīgajiem bērniem piedāvājot apgūt dārznieka, pavāra palīga vai informācijas tehnoloģiju speciālista palīga profesiju. "Nedzirdīgie un vājdzirdīgie bērni dažādu iemeslu dēļ izglītību iegūst ļoti ilgā laikā. Tādēļ nākotnē profesijas apgūšana noteikti palīdzētu viņiem, sākot patstāvīgu dzīvi," uzskata K. Pauniņa.

Tikmēr bērnu vecāki atzīst, ka pārsteigušies, sākotnēji noraidot ideju par skolas pārcelšanu uz Pārdaugavu. "Domāju, ka daudzi vecāki labprāt gribētu palūgt piedošanu par to, ka vēl nesen runāja tik asi, jo nebija pārliecināti, ka skola tāda būs. Galvenais, ka bērniem ir labi – šī ir ļoti laba vieta, zaļš laukums, plašas telpas, tīrs un gaišs," atzina skolas vecāku padomes priekšsēdētāja Elfa Zariņa.
"Daudzas skolas jūs tiešām varēs apskaust, jo reti kur ir pieejami šādi plašumi," aplūkojot skolā paveikto, atzina Rīgas mēra vietnieks Andris Ameriks.

Ēku atjaunošanā Rīgas dome ieguldījusi vairāk nekā 900 000 latu.
 

Pārpublicēts no mājaslapas „Latvijas Avīze”

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas