Search form

04.11.2011

Drukāt

Raidījumā „Bez Tabu” VUGD sola: nedzirdīgajiem vēl šogad būs iespēja nosūtīt īsziņu uz 112

2. novembra TV3 raidījumā „Bez Tabu” notika saruna pa telefonu ar Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) centrālā sakaru punkta priekšnieci Baibu Petrovu jautājumā par SMS nosūtīšanu uz 112 nepieciešamības gadījumā.


Tika minēts piemērs ar insultā cietušu sievieti, kura nevarēja parunāt, tātad – izsaukt neatliekamo palīdzību. Labi, ka gadījās kaimiņiene, bet – ja nu viņas nebūtu?

Baiba Petrova atzina, ka pašlaik nevienam vēl nav iespējas nosūtīt mobilo īsziņu glābšanas dienestam, bet notiek pēdējie sagatavošanās darbi, lai to nodrošinātu nedzirdīgiem cilvēkiem un cilvēkiem ar runas traucējumiem. Šis uzdevums jāpaveic vēl šogad.

Citiem cilvēkiem, kuri kādu iemeslu dēļ pēkšņi nevar parunāt pa telefonu, šādas iespējas  nebūs: ja tikai piezvana un pa telefonu nerunā, tad no VUGD puses rīcība neseko.

Atliek cerēt uz kaimiņa, garāmgājēja, ģimenes utt. palīdzību. TV3  informēja, ka vēl ir iespēja savlaicīgi vērsties Latviešu samariešu apvienībā, kur par speciālu samaksu piedāvā ierīkot speciālu zvana pogu dzīvoklī. To nospiežot, dispečeru punktā pienāks signāls un operators sāks rīkoties, lai sniegtu klientam nepieciešamo palīdzību.
 

Ieskatu raidījuma sižetā gatavoja: Ilze Kopmane

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas