Search form

23.01.2012

Drukāt

Par mums – masu medijos


 

Žurnāla „Ir” 2012. gada pēdējā numurā publicēta materiālu kopa „Būs tā!”, kurā atbildes uz dažādiem jautājumiem sniedz 15 Latvijas iedzīvotāji.
 
Viņu vidū mūsējais – Informācijas centra darbinieks, ziņu korespondents Ivars Kalniņš. Viņš skaidro savu redzējumu par gaidāmo referendumu: „Esmu absolūti pārliecināts, ka referendumā par divvalodību netiks savākts nepieciešamais balsu skaits Satversmes izmaiņām. ”
 
Protams, Ivars Kalniņš izmantojis iespēju paust domas arī par  nedzirdīgo zīmju valodas vietu un lomu mūsu sabiedrībā: „Mana dzimtā valoda ir nedzirdīgo zīmju valoda. Trešdaļā Eiropas Savienības valstu vietējai zīmju valodai ir piešķirts oficiālas valodas statuss. Tas nekaitē nacionālajai valodai, bet palielina tiesības nedzirdīgajiem izmantot savu valodu. Ceru, ka kādreiz tā būs arī Latvijā.”
 
Plašāk: „Ir”, 51. nr., 48.  lpp., 2011. 29. XII
 
Teksts: Ilze Kopmane
 
 
 
Māja ar atstarotājiem šosejas malā
 
Netālu no Skrīveriem, Daugavpils šosejai cieši piekļāvusies, ceļa līkumā stāv dzeltenzila māja ar atstarotājiem. Tajā dzīvo nedzirdīgo Zībartu ģimene, kura nereti nokļūst masu mediju uzmanību centrā. Šoreiz šīs savdabīgās ēkas liktenis atspoguļots žurnālā „IR”.
 
Žurnāla korespondente Ieva Alberte viesojās pie Zībartiem, un ar viņiem sazinājās rakstiski. Sarunas galvenā tēma – par šo slaveno māju spilgtās krāsās un ar atstarotājiem, kas piesaista garāmbraucošo šoferu uzmanību, īpaši nakts tumsā. Kopš māja ir koši izrotāta, avāriju skaits mājas tuvumā samazinājies.
 
Ceļu policija atzīst, ka neviens auto ne reizi nav iebraucis tieši pašā mājā vai kaut ko tai sabojājis.
 
Mājai bīstamā vieta izveidojās 1970. gadā, kad paplašināja šoseju. Zībartiem toreiz piedāvāja pārcelties, bet viņi atteicās un tā dzīvo joprojām turpat… Un labi!
 
Plašāk: žurnālā „IR” (Nr. 3., 19. – 25. 01.)
 
Teksts: Ivars Kalniņš

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas