Search form

31.08.2012

Drukāt

Latvijas Radio 4 programmā „Doma laukums” par surdotulka pakalpojumu nedzirdīgajiem cilvēkiem

Photo

30. augustā Latvijas Radio 4 raidījumā „Doma laukums” LNS prezidents Arnolds Pavlins komentēja 28. augustā valdībā pieņemtos grozījumus Invaliditātes likumā attiecībā uz surdotulka pakalpojuma apmaksu no valsts budžeta nedzirdīgajiem cilvēkiem līdz 10 stundām mēnesī.


Šo LNS panākumu viņš nosauca par vēsturisku notikumu ar tālejošām pozitīvām sekām nedzirdīgo cilvēku dzīvē. Līdztekus prezidents atzīmēja, ka, pieņemot šos grozījumus, pieļauta nevajadzīgu birokrātisko šķēršļu radīšana, pieprasot no nedzirdīgajiem cilvēkiem Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas (VDEĀK) atzinumu par surdotulka nepieciešamību viņiem.
 
„Lai saņemtu šo pakalpojumu, atkal jāveic baleta cienīgi gājieni. Kāpēc gan nedzirdīgam cilvēkam vēl jāpierāda, ka viņam nepieciešams surdotulks? Tas acīmredzami ir lieki. Mēs ceram, ka izdosies panākt šo prasību atcelt…”

LNS viceprezidente, Sociālās rehabilitācijas centra vadītāja Sandra Gerenovska atzīmēja, ka šobrīd noteiktais limits – surdotulka pakalpojums līdz 10 stundām mēnesī uz katru cilvēku varētu būt arī nepietiekams, jo „cilvēku vajadzības ir tik dažādas – vienam kādreiz pietiek ar 5 minūtēm, bet citā gadījumā nepieciešamas vairākas stundas. Lietuvā, piemēram, valsts apmaksā šo pakalpojumu bez ierobežojuma – cik tas reāli katram nepieciešams…”

Raidījumā sabiedrība tika informēta arī par to, ka šobrīd Latvijā surdotulka pakalpojumus izmanto apmēram 1000 dzirdes invalīdu, kuru rīcībā ir 18 tulki un vēl 16 apgūst šo profesiju.

 
Sagatavoja: LNS laikraksts „Kopsolī”

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas