Search form

15.09.2016

Drukāt

Atvērtas durvis uz nedzirdīgo pasauli

20. septembrī Latvijas Nedzirdīgo savienība rīko Atvērto durvju dienu. Visiem interesentiem būs iespēja iepazīties ar zīmju valodas tulka darbu, kā arī uzzināt vairāk par nedzirdīgo cilvēku ikdienu.


Pasākums tiek organizēts Starptautiskās Nedzirdīgo nedēļas ietvaros,un šī gada tēma ir “Ar zīmju valodu es esmu vienlīdzīgs”. Tādēļ Latvijas Nedzirdīgo savienības biedrību durvis Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Kuldīgā, Daugavpilī, Rēzeknē, Valmierā, Smiltenē un Alūksnē būs vaļā visiem interesentiem no plkst. 12 līdz 17, lai parādītu zīmju valodas lomu nedzirdīgo cilvēku ikdienas dzīvē un iepazīstinātu ar zīmju valodas tulka ikdienas darbu. Apmeklētājiem būs iespēja ieskatīties zīmju valodas pasaulē, izmēģināt un iemācīties zīmju valodas alfabētu un saņemt atbildes no zīmju valodas tulka par viņa  darbu un par nedzirdīgajiem – viņu ikdienas dzīvi dzirdīgo pasaulē un nedzirdīgo kopienā.

Starptautiskā nedzirdīgo diena, vēlāk nedēļa, tiek atzīmēta kopš 1958. gada, lai vienotu visas pasaules nedzirdīgos un demonstrētu šo vienotību pārējai pasaulei. Šī nedēļa palīdz arī stiprināt sadarbību starp dažādu valstu nedzirdīgo kopienām un viņu atbalstītājiem, un tas ir veids, kā panākt lielāku progresu nedzirdīgo cilvēku tiesību ievērošanā un attīstībā.

132 valstu nedzirdīgo organizācijas septembra pēdējā pilnajā nedēļā organizē īpašus pasākumus, gājienus, debates un dažādas informējošas akcijas un sanāksmes, lai pievērstu plašas sabiedrības uzmanību nedzirdīgo cilvēku tiesībām.

Starptautiskās Nedzirdīgo nedēļas ietvaros LNS rīko arī citus dažādus pasākumus. Par tiem vairāk www.lns.lv

 Sīkāku informāciju par Nedzirdīgo dienas pasākumiem skatīt šeit.

 

Sagatavoja: Inese Immure


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas