Search form

05.09.2016

Drukāt

Skatāmies “Dieva aizmirstie bērni” ar surdotulkojumu “RĪTAUSMĀ”

Photo

7. septembrī pl.17 Nedzirdīgo nedēļas pasākumu ietvaros Rītausmā visi aicināti ar surdotulkojumu noskatīties ASV mākslas filmu ”Dieva aizmirstie bērni” (1986), kur galvenajā –Sāras – lomā ir amerikāņu nedzirdīgā kinoaktrise Marlī Metlina, kas par lomu šajā filmā ieguvusi ASV Kinoakadēmijas augstāko atzinību – Oskara balvu. Filma izmaksāja – 2 milj.$, bet ieņēmumi – vairāk nekā 31 milj.


Īsumā par saturu

Kādā mazā nedzirdīgo bērnu skolā par runas skolotāju sāk strādāt Džeimss Līdss (aktieris Viljams Hārts). Viņa mācību metodes ir netradicionālas, ne visiem pieņemamas. Skolā Džeimss satiek arī jaunu nedzirdīgu meiteni Sāru. Viņa ir skolas bijusī audzēkne, viena no talantīgākajām absolventēm, bet tagad tur strādā par apkopēju, jo baidās no “lielās, ļaunās pasaules”.

Džeimss vēlas iemācīt Sāru lasīt no lūpām un nebaidīties no sabiedrības ārpus skolas sienām. Viņa tam pretojas, un tā pamazām gan konfliktu, gan sapratnes veidošanās brīžos abu starpā uzplaukst romantiskas jūtas – viņi iemīlas…

Kā tālāk attīstās šis mīlas stāsts, skatieties paši!

Plašāk par Marlī Metlinu šeit.

Filmai subtitri angļu valodā, tulkojumu zīmju valodā nodrošinās Elza Volonte.

TURPMĀK ZINĀŠANAI!

Nākamajā trešdienā, 14. septembrī, pl.17 gaidām jūs uz prezentāciju “Pasaules Nedzirdīgo federācijai – 65”, kur  uzzināsiet interesantus faktus par šo organizāciju.

Bet 20. septembrī pl.15.30 kavēsimies atmiņās “Latviešu zīmju valodas alfabētam – 65”.

 

Informāciju par filmu “Dieva aizmirstie bērni” no interneta materiāliem sagatavoja: Ilze Kopmane


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas