Search form

02.09.2016

Drukāt

Zīmju valodas atzīšana arī Eiropas Mājā

1. septembrī sākās Nedzirdīgo dienai veltīto pasākumu komplekss ar devīzi “Ar zīmju valodu es esmu vienlīdzīgs”.


To ievadīja LNS Rehabilitācijas centra Zīmju valodas attīstības nodaļa, rīkojot Atvērto durvju dienu “Iepazīsim latviešu zīmju valodu”, lai popularizētu zīmju valodu plašākai sabiedrībai. Sanākušie interesenti aplūkoja daudzveidīgo materiālu izstādi.

Tur bija pieejami gan DVD diski, gan brošūras, grāmatas, gan plakāti. Klātesošie RC Zīmju valodas nodaļas darbinieki sniedza skaidrojumu par aplūkojamajiem materiāliem un atbildēja uz jautājumiem.

Vairāk foto šeit.


Tās pašas dienas pēcpusdienā notika arī LNS pasākums "Zīmju valoda tuvplānā"Eiropas Mājā Rīgā, Aspazijas bulvārī 28. Tā ietvaros vairāk nekā 50 sanākušajiem interesentiem LNS viceprezidente Inese Immure sniedza atraktīvu prezentāciju ar komentāriem  par nedzirdīgo kultūru/identitāti/rehabilitāciju, pat ar videoainiņu demonstrējumu noslēgumā, kas visos raisīja smaidu.

RC Zīmju valodas attīstības nodaļas vadītāja Lilita Janševska savukārt vispusīgi iepazīstināja ar zīmju valodu – gan tās teorētisko, gan praktisko pusi, iesaistot nodarbības norisē visu sanākušos, kuri  uz vietas  iemācījās arī paši parādīt dažas zīmes. Jāpiezīmē, ka klātesošā publika sastāvēja no jauniešiem, kas visi izrādīja patiesu entuziasmu zīmju valodas iepazīšanā.

Vairāk foto šeit.

Plašāk – septembra “Kopsolī”.

 

Sagatavoja: LNS Informācijas nodaļa
Foto: Juris Grundulis, Ilona Liniņa, Valdis Krauklis, Zigmārs Ungurs


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas