Search form

10.04.2013

Drukāt

Pievērsiet uzmanību savas sirds veselībai

Photo

2013. gadu Veselības ministrija pasludinājusi par Sirds veselības gadu, lai pievērstu sabiedrības uzmanību sirds veselības sirds un asinsvadu slimību ierosinātāju mazināšanai: smēķēšanai, augstam asinsspiedienam, neveselīgiem uztura paradumiem un mazkustīgam dzīvesveidam.


Šogad iecerēts organizēt dažādas aktivitātes, kas vērstas uz sirds un asinsvadu veselību. Piemēram, maijā – jūnijā Liepājā tiks īstenots pilotprojekts, kura laikā tiks veikts sirds un asinsvadu skrīnings, pārbaudot 11-gadīgus bērnus un 45 gadus vecus vīriešus. Attiecīgās vecuma grupas iedzīvotāji saņems uzaicinājumu  pie sava ģimenes ārsta, kurš veiks sirds un asinsvadu pārbaudes. Pēc analīžu veikšanas pacienti saņems ieteikumus sirds veselības uzlabošanai vai arī nopietnākos gadījumos viņus nosūtīs pie kardiologa uz bezmaksas konsultāciju.
 
Pavasarī sāksies arī plašāka sabiedrības informēšana par sirds un asinsvadu slimību riska faktoriem, kurus var novērst, lietojot atbilstošu uzturu – samazinot piesātināto tauku un sāls lietošanu, palielinot dārzeņu un augļu  patēriņu ikdienas uzturā utml.
 
 Savukārt septembrī – oktobrī iecerēta akcija „Zini savu risku”, aicinot 40 – 45 gadus vecus iedzīvotājus apzināt sirds un asinsvadu slimību risku un savlaicīgi veicot nepieciešamās pasākumus: noteikt savu asinsspiedienu, uzzināt galvenos sirds veselības riska faktorus, kā arī iepazīties ar pareiza uztura un fizisko vingrinājumu  nosacījumiem sirds veselības veicināšanai ikdienā.
 
Sirds un asinsvadu veselības apzināšanai īpašu nozīmi šogad piešķīrusi arī Pasaules veselības organizācija, aicinot  pievērst uzmanību tieši paaugstinātam asinsspiedienam.
 
 
Sagatavoja: laikraksts „Kopsolī”

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas