Search form

21.08.2013

Drukāt

Sezonas laukstrādniekus apdrošinās pensijai

Photo

Lauksaimniecībā sezonāli strādājošie cilvēki, kuru ienākumi pārsniegs 70,00 euro mēnesī, būs sociāli apdrošināti pensijai. Tas nozīmē, ka nostrādātā darba periodi veidos apdrošināšanas stāžu vecuma pensijai un veiktās valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas pensiju apdrošināšanai palielinās pensijas kapitālu.


Tāpat sezonas laukstrādnieku ienākuma izmaksātājam (darba devējam) noteikts pienākums par saviem līdzekļiem apdrošināt lauksaimniecībā strādājošos pret nelaimes gadījumiem.
 
LM informē, ka darba ņēmējs likuma Par valsts sociālo apdrošināšanu izpratnē ir cilvēks, kurš maksās sezonas laukstrādnieku ienākuma nodokli. Katru cilvēku, kas maksās sezonas laukstrādnieku ienākuma nodokli, darba devējs reģistrēs Valsts ieņēmumu dienestā, kā arī iesniegs ziņas par viņa ienākumiem un aprēķināto nodokli. Nodokli sezonas darbos strādājošajiem būs jāsāk maksāt no 2014. gada 1.aprīļa.
 
Piemēram, ja cilvēks algā saņems 100 euro mēnesī, tad no šīs summas 13,5 euro (90% no sezonas laukstrādnieku nodokļa) būs novirzīta pensiju apdrošināšanai, bet 1,5 euro (10% no sezonas laukstrādnieku nodokļa) – iedzīvotāju ienākumu nodoklim.
 
To visu paredz 13.augustā valdībā apstiprinātie Labklājības ministrijas (LM) grozījumi likumā Par valsts sociālo apdrošināšanu.
 
 
Ieskatu sagatavoja: Informācijas centrs

Atpakaļ

Uz augšu

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas