Search form

21.08.2013

Drukāt

Par sirds un asinsvadu veselības uzlabošanu 2013. – 2015.gadā

Photo

Valdībā apstiprināts Veselības ministrijas izstrādātais Sirds un asinsvadu veselības uzlabošanas rīcības plāns 2013. – 2015.gadam, lai samazinātu mirstību no sirds un asinsvadu slimībām, kā arī riska faktoru negatīvo ietekmi uz veselību, jo šobrīd katru gadu Latvijā priekšlaicīgi mirst no sirds un asinsvadu slimībām trīs reizes vairāk cilvēku nekā vidēji Eiropas Savienībā.*


Paredzēts īstenot  agrīnu diagnostiku un veselību veicinošus paradumus un pasākumus,    uzlabot sirds un asinsvadu saslimšanu ārstēšanu, ieviešot papildu izmeklējumus dažādās iedzīvotāju vecuma grupās.  
 
Jau šogad Liepājā tiek īstenots pilotprojekts, kura laikā  veikta sirds un asinsvadu pārbaude/skrīnings 11 gadīgiem bērniem un 45 gadus veciem vīriešiem. Attiecīgās vecuma grupas iedzīvotāji saņem uzaicinājumu vērsties pie sava ģimenes ārsta, kurš veic pārbaudes sirds un asinsvadu veselības stāvokļa noteikšanai. Pēc tam pacientiem  sniegti ieteikumi sirds veselības stāvokļa uzlabošanai vai arī viņš nosūtīts pie kardiologa uz bezmaksas konsultāciju.
 
Plānots īstenot arī sabiedrības informēšanas kampaņu par sirds un asinsvadu slimību riska faktoriem, kurus var novērst, lietojot atbilstošu uzturu ( piesātināto tauku un  sāls daudzuma samazināšana, dārzeņu un augļu palielināšana uzturā). Savukārt septembrī – oktobrī iecerēta kampaņa „Zini savu risku”, aicinot 40 – 45 gadus vecus iedzīvotājus apzināt sirds un asinsvadu slimību risku un savlaicīgi veikt nepieciešamās veselības pārbaudes.
 
*Avots: PVO Health for All datu bāze
 
 
Papildu info: Egita Pole, VM Komunikācijas nodaļa

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas