Search form

14.10.2013

Drukāt

Krūts veselības mēnesī Rīgas Austrumu slimnīca aicina uz bezmaksas pārbaudēm

Photo

Oktobri pasaulē tradicionāli atzīmē kā krūts veselības mēnesi, lai pievērstu sabiedrības uzmanību krūts vēža profilaksei, agrīnas diagnostikas nozīmei, kvalitatīvai ārstēšanai un onkoloģisko pacientu rehabilitācijas iespējām.


 Rīgas Rīgas Austrumu slimnīcas stacionārā „Latvijas Onkoloģijas centrs” 15. oktobrīno pl. 9 līdz 15 ikviena sieviete vecumā no 50 līdz 69 gadiem, kas saņēmusi Nacionālā veselības dienesta uzaicinājuma vēstuli uz krūts vēža profilaktisko pārbaudi, kā arī sievietes ar attiecīgu nosūtījumu no ģimenes ārsta, onkologa vai ginekologa varēs bez maksas veikt mamogrāfijas izmeklējumu.
 
Pēc izmeklējuma rezultātu saņemšanas nepieciešamības gadījumā pacientes uzreiz tajā pašā dienā varēs konsultēties pie krūts ķirurgiem no pl. 10 līdz 16.  Būs nodrošināti arī papildu izmeklējumi diagnozes precizēšanai (piemēram, ultraskaņas izmeklējumi ar vai bez biopsijas).
 
Atcerieties! Krūts vēža gadījumā būtiska ir agrīna diagnostika, ko var veikt, pateicoties mamogrāfiskajiem un/vai ultraskaņas izmeklējumiem.
 
Sievietēm līdz 40 gadiem mamogrāfisko izmeklējumu vietā labāk veikt krūts dziedzera ultraskaņas izmeklējumus, savukārt kundzēm gados noteikti jādodas uz mamogrāfijas izmeklējumiem, jo šis vēzis ir novecošanās slimība un cilvēkam gados ir lielāks risks.
 
 Rīgas Austrumu slimnīcas onkoloģijas galvenais speciālists dr. Jānis Eglītis uzsver, ka onkoloģisko saslimšanu grupā krūts vēzis ierindojas pirmajā pieciniekā starp visām saslimšanām.
 
Krūts vēža pamatārstēšanas vieta Latvijā ir Rīgas Austrumu slimnīcas stacionārs „Latvijas Onkoloģijas centrs” Rīgā, Hipokrāta ielā 4, tālrunis uzziņām 67042063.
 
Papildus informācija: tālr. 67042312, 29533172; www.aslimnica.lv
 
 
Sagatavoja: LNS Informācijas centrs

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas