Search form

20.11.2013

Drukāt

Pārbaudiet savas plaušas: Austrumu slimnīcā to var izdarīt bez maksas

Photo

Rīgas Austrumu slimnīca novembrī aicina iedzīvotājus uz plaušu darbības pārbaudēm – uz spirometriju*. To bez maksas var veikt līdz 29. novembrim stacionāros „Gaiļezers” (Rīgā, Hipokrāta ielā 2) un „Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” (Rīgā, Nīcgales ielā 5, 10. kabinetā), iepriekš pierakstoties pa tel. 67042439.


Ja pārbaudē noskaidrosies, ka pacientam nepieciešama speciālista konsultācija, arī to bez maksas nodrošinās līdz 29. novembrim.
 
20. novembrī pasaulē atzīmē HOPS (hroniskas obstruktīvas plaušu slimības) dienu, lai pievērstu sabiedrības uzmanību šīs slimības cēloņiem,  izplatībai, diagnostikas un ārstēšanas iespējām. HOPS ir trešais biežākais nāves cēlonis pasaulē, turklāt vairāk nekā 80%  no mirušajiem slimība iepriekš nav bijusi zināma, kaut arī to  diagnosticēt ir ļoti viegli: nepieciešams veikt samērā vienkāršu un lētu plaušu izmeklējumu – spirometriju.
 
 HOPS galvenais cēlonis ir smēķēšana, slimība attīstās katram otrajam ilgstošam smēķētājam. Pārbaudiet savas plaušas, lai vajadzības gadījumā laikus varētu sākt ārstēšanos.
 
*Spirometrija ir  plaušu darbības pārbaudes veids. Tajā nosaka plaušu elpošanas nodrošināšanas spēju un tās traucējumus. Spirometrijas laikā pacients ir pieslēgts pie datora –  viņš pārmaiņus  mierīgi un maksimāli strauji ieelpo un izelpo, tā iegūstot  plaušu tilpuma un gaisa plūsmas rādītājus. Iegūtos datus speciālists salīdzina ar  normatīvajiem rādītājiem atkarībā no katra cilvēka auguma, dzimuma un vecuma.
 
 
Sagatavoja: LNS Informācijas centrs

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas