Search form

02.08.2010

Drukāt

Par iespējām saņemt bezmaksas juridiskās konsultācijas

Photo

Daudziem no mums šajā sarežģītajā laikā var ievajadzēties jurista padomu. Taču juridiskās konsultācijas ir dārgas. Vai ir kādas iespējas saņemt konsultācijas bez maksas? Jā, ir. Taču tās saņemt nav tik vienkārši, katrā vietā ir savi nosacījumi un iespējas. Šeit ir neliels apkopojums par konsultāciju saņemšanas iespējām Rīgā. Par zīmju valodas tulku jāparūpējas pašam.


 
 

·         Latvijas Kredītņēmēju apvienība (LAKRA), Rīgā, Artilērijas ielā 15 – 3
Lai bez maksas vai ar atlaidēm saņemtu konsultācijas advokātu birojos, kuri sadarbojas ar apvienību, jākļūst par LAKRA biedru un jāmaksā biedru nauda 12 lati gadā. Konsultē par kredītņēmējiem aktuāliem jautājumiem. Uz konsultācijām jāpiesakās pa tālruni 20042039.
 
·         Biznesa augstskolas "Turība" Juridisko konsultāciju birojs, Graudu ielā 68
Konsultācijas sniedz profesionālā bakalaura 3. kursa studenti pasniedzēju vadībā ceturtdienās no pl. 14 līdz 16. Taču konsultācijas sniedz tikai civillietās, piemēram, darba, ģimenes, īpašuma tiesību lietās. Studenti palīdz sagatavot arī prasības pieteikumu tiesai.
Iepriekš jāpiesakās pa tālruni 67607 726.
 
·         Juridiskās palīdzības administrācija, Brīvības gatvē 214
Apmaksā konsultācijas, juridisku dokumentu sagatavošanu, kā arī pārstāvību tiesā. Konsultācijas sniedz advokāti. Bet tās var saņemt tikai cilvēki, kas vietējās pašvaldības sociālajā dienestā atzīti par maznodrošinātiem vai trūcīgiem, kā arī cilvēki, kuri nokļuvuši nelaimē vai atrodas smagā sadzīviskā situācijā. Iepriekš vajadzētu pieteikt vizīti pa bezmaksas tālruni: 8001801. Pieņemšanas laiki: pirmdienās no 9 līdz 18, otrdienās, trešdienās, ceturtdienās no 9 līdz 14, piektdienās no 8 līdz 12.
 
·         Latvijas Universitātes Juridiskās prakses un palīdzības centrs, Raiņa bulvārī 19
Konsultācijas no oktobra vidus līdz decembrim un no februāra līdz maijam sniedz Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes maģistrantūras 1. kursa studenti. Juridisku konsultāciju var saņemt tikai darba un dzīvokļu tiesībās, kā arī ģimenes lietās (paternitātes noteikšana, uzturlīdzekļu piedziņa, laulības šķiršana utt.). Uz konsultācijās varēs pieteikties, sākot ar septembri pa tālrunis 67034 591.
 
·         Tiesībsarga birojs, Baznīcas ielā 25
Juridiskās konsultācijas bez maksas var saņemt, rakstot uz epasta adresi: [email protected]
Atbildi sniegs profesionāli juristi dažu dienu laikā. Konsultācijas var saņemt arī personiski, tad iepriekš jāpiesakās pa tālruni 67686768. Juristu pieņemšanas laiki – no pirmdienas līdz piektdienai, no pl. 10 līdz 16.
Ja ir pārkāptas cilvēktiesības, var iesniegt Tiesībsarga birojā rakstisku iesniegumu. Ja sūdzība būs pamatota, tad birojs lietu izmeklēs.
 
·         Rīgas bērnu tiesību aizsardzības centrs, Hanzas ielā 7
Šeit bez maksas sniedz juridisko palīdzību ģimenēm (lielākoties Rīgas iedzīvotājiem) pirmdienās no pl. 12 līdz 17, no otrdienas līdz piektdienai – no pl. 9 līdz 17. Uz juridisko konsultāciju jāpiesakās iepriekš pa tālruni 67026852.
 
Teksts: Zigmārs Ungurs

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas