Search form

27.04.2012

Drukāt

Pensionāri varēs iegādāties mūža pensijas polisi

Photo

Precizēta kārtība, kādā 2. pensiju līmeņa dalībnieki par šajā līmenī uzkrāto kapitālu varēs iegādāties dzīvības apdrošināšanas jeb mūža pensijas polisi. Apstiprināti grozījumi Ministru kabineta Noteikumos par valsts fondēto pensiju shēmas darbību.


Tātad valsts fondēto pensiju shēmas dalībnieks, par uzkrāto pensijas kapitālu varēs iegādāties mūža pensijas polisi. Tādējādi vienkāršots apdrošināšanas līguma noslēgšanas process, kurā apdrošinātais cilvēks pats izvēlas nosacījumus mūža pensijas saņemšanai.
 
Mūža pensijas līgumā varēs norādīt labuma guvēju ­– cilvēku, kuram izmaksājama apdrošināšanas atlīdzība atbilstoši apdrošināšanas līgumam. Līgumā jānosaka mūža pensijas garantētais izmaksas posms, ne garāks par 20 gadiem. Tā laikā apdrošinātās personas nāves gadījumā noteiktu naudas summu no mūža pensijas varēs saņemt labuma guvējs, kas būs norādīts līgumā.
 
Savukārt, ja apdrošinātais pārdzīvos šo 20 gadu posmu, tad mūža pensiju turpinās maksāt tikai viņam.Garantētais posms sāksies no mūža pensijas izmaksas dienas apdrošinātajam cilvēkam un pēc tā beigām mūža pensijas izmaksas labuma guvējam tiks pārtrauktas.
 
Līgumus par mūža pensiju dzīvības apdrošināšanu slēgs Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra un licenzētas dzīvības apdrošināšanas sabiedrības. Tajos noteiks šīs polises iegādes procedūru, apdrošināšanas prēmijas pārskaitīšanas kārtību, kā arī citus papildu nosacījumus.
 
Atgādinām! Šis apdrošināšanas veids būs pieejams tikai 2. pensijas līmeņa dalībniekiem. Sociālo iemaksu veicējiem, kas dzimuši pēc 1971. gada 1. jūlija līdzdalība fondēto pensiju shēmā ir noteikta obligāta. Tiem, kas dzimuši no 1951. gada 2. jūlija līdz 1971. gada 1. jūlijam (ieskaitot) – brīvprātīga. Pirmie šo pensiju atbilstoši veiktajiem ieguldījumiem saņems cilvēki, kas shēmai pievienojušies brīvprātīgi un pensionēsies 2013. gadā.  

 
Informāciju sagatavoja: Marika Kupče, Komunikācijas nodaļas vadītāja

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas