Search form

26.06.2012

Drukāt

No 1. novembra cilvēkiem ar invaliditāti izsniegs jauna parauga apliecību

Photo

No 1. novembra cilvēki ar invaliditāti varēs saņemt jaunu, uzlabota parauga apliecību. Apliecības saņemšana būs ērtāka, jo nevajadzēs iepriekš iesniegt fotogrāfiju.


Jaunā parauga apliecību no novembra varēs saņemt visās Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas (VDEĀVK) nodaļās. Apliecību varēs saņemt tajā pašā dienā, kad cilvēkam veiks invaliditātes ekspertīzi un noteiks invaliditāti, vai nosūtīs ierakstītā pasta sūtījumā. Par apliecības saņemšanu nebūs jāmaksā.
 
Jaunā parauga apliecībā informācija būs tulkota arī angļu valodā, lai cilvēki ar invaliditāti, ceļojot pa Eiropas Savienības dalībvalstīm, varētu izmantot tajās noteiktos atvieglojumus cilvēkiem ar invaliditāti, piemēram, muzejos, sabiedriskajā transportā u.c.
 
Informāciju jaunā parauga apliecībā vieglāk varēs izlasīt arī cilvēki ar redzes traucējumiem. Tāpēc apliecībai izvēlēts dzeltens un oranžs pamata tonis, kas vislabāk kontrastēs ar teksta melnajiem burtiem.
 
Apliecību izgatavošanu tehniski nodrošinās katra VDEĀVK nodaļa, kurā cilvēkam veic invaliditātes ekspertīzi un nosaka invaliditāti. Apliecību izgatavošanas iekārtas komplektā ir arī fotoaparāts, tāpēc fotografēšanu veiks uz vietas. To vajadzēs darīt, ja jāizgatavo apliecība cilvēkiem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar ierasties VDEĀVK nodaļā.
 
Pilnīga pāreja tikai uz jaunā tipa apliecībām plānota triju līdz desmit gadu laikā.
 
Pilnu tekstu lasiet šeit.
 
 
Sagatavoja: Inese Immure

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas