Search form

05.09.2012

Drukāt

Aicina uz bezmaksas plaušu veselības pārbaudēm

Photo

Rīgas Austrumu slimnīcas stacionāros „Gaiļezers” un „Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” ikviens varēs bez maksas pārbaudīt plaušu veselību, veicot spirometriju.


Bezmaksas pārbaudes tiek rīkotas Latvijas Tuberkulozes un plaušu slimību ārstu asociācijas organizēto Pasaules spirometrijas dienu laikā.

Stacionāra „Gaiļezers” Konsultatīvās poliklīnikas 235.kabinetā
(Hipokrāta ielā 2, Rīgā) bez maksas spirometriju var veikt 6.septembrī no pl. 10 līdz 13, 12.septembrī no pl. 14 līdz 16 un 20.septembrī no pl. 10 līdz 13. Uz pārbaudēm pieteikties iepriekš, zvanot pa tālruni 67042439.
 
Stacionāra „Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” Rīgas ambulatorajā nodaļā (Nīcgales ielā 5, Rīgā) bezmaksas plaušu veselības pārbaudes notiek  6. septembrī no pl. 13 līdz 15. Uz pārbaudēm iepriekš lūdzam pieteikties pa tālruni 67514421.
 
Spirometrija ir nesāpīga un vienkārša plaušu pārbaudes metode: pacientam  spēcīgi jāiepūš īpašā aparātā (spirogrāfā). Uzreiz pēc pārbaudes veikšanas  iegūta informācija par to, cik daudz un cik ātri pacients var ieelpot un izelpot, kāds ir plaušu bioloģiskais vecums, kāds ir elpošanas sistēmas veselības stāvoklis.

Pārbaude nepieciešama visos plaušu slimību, kā arī jebkura elpas trūkuma vai klepus gadījumos, bet jo īpaši jebkura vecuma smēķētājiem.
 
Papildus informācija: Dace Kārkliņa, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas preses sekretāre
 
 
Sagatavoja : Laikraksts „Kopsolī”

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas