Search form

22.10.2013

Drukāt

Radīts jaunākās paaudzes kohleārais implants

Photo

Vācijā, Nirnbergā no 16. līdz 18. oktobrim notikušajā starptautiskajā Eiropas Dzirdes aparātu akustiķu savienības kongresā prezentēta jauna kohleārā implanta sistēma – firmas „Cochlear” izstrādājums „Nucleus 6 System”, ziņo Austrijas nedzirdīgo ziņu portāls.


Tā ir pirmā iekšauss implantu sistēma, kas pilnībā pielāgojas jebkurai skaņas videi, automātiski izvēloties tos skaņas uzstādījumus, kas nodrošina vislabāko dzirdamību. Kompānija pati to dēvē par „gudrās” dzirdes tehnoloģiju un uzskata to par pasaules visinteliģentāko skaņas vadības sistēmu. Skaņas vides noteicējs prot pielāgoties 6 situācijām, kuras implanta lietotāji raksturo kā vissarežģītākās, –  klusumam, runai, runai troksnī, troksnim, mūzikai un vējam.
 
Tā ir vienīgā tāda sistēma, kas,  izmantojot bezvadu tehnoloģijas, savieno audio avotu ar implantu skaņas procesoru. Ar papilduztvērēja palīdzību to var savienot ar televizoru, telefonu vai citām iekārtām, no kurām skaņu pārraida  tieši uz implantu. Uztvērējs nodrošina stereo skaņu.
 
„Nucleus 6” vienlaikus kalpo gan kā kohleārais implants, gan kā dzirdes aparāts, nodrošinot lietotāja dabiskās dzirdes pastiprināšanu.
 
Tāpat implantam ir vismazākais skaņas procesors – ierīces ārējā daļa. Ražotājs uzskata, ka implantam ir ūdensdrošākais skaņas procesors: to var izmantot, mazgājoties vannā, pastaigājoties lietū, sportojot un citās situācijās.
 
 
Sagatavoja: laikraksts „Kopsolī”

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas