Search form

25.11.2013

Drukāt

ASV: Elektronikas uzņēmums saņem augstu novērtējumu par nedzirdīgo brīdināšanas sistēmas izveidi

Photo

ASV radioelektronikas uzņēmums NPR Labs saņems īpašo Sadzīves elektronikas asociācijas (Consumer Electronics Association – CES) starptautisko gada balvu, ko pasniedz par sasniegumiem elektronisko ierīču dizaina un izstrādes jomā, ziņo portāls radiomagonline.com.


Apbalvos  par  FM radiouztvērēja izstrādi
 
 To varēs izmantot kā daļu no nedzirdīgo brīdināšanas sistēmas ārkārtas situācijās. Balvu pasniegs ikgadējās CES izstādes laikā, kas notiks no 2014. gada 7. līdz 10.  janvārim Lasvegasā.
 
Konkursa žūrijas komisijā piedalījās neatkarīgi dizaineri un inženieri, kā arī specializēto preses izdevumu pārstāvji. Konkurss veidots ar mērķi apbalvot elektronisko iekārtu rādītājus par izciliem sasniegumiem ierīču dizaina un tehniskās jaunrades jomā. Tajā tika vērtēti visdažādākie izstrādājumi, kas pārstāvēja 29 dažādas preču grupas.
 
 
Nedzirdīgos informēs dažādās krīzes situācijās
 
NPR Labs ražotais radiouztvērējs, piemēram, palīdzēs informēt nedzirdīgos cilvēkus laikā, kad pazudis elektrības pieslēgums un nav pieejams internets vai citi sakaru kanāli. Ārkārtas brīdināšanas sistēma, kuru pašlaik izmēģina ASV Meksikas līča krasta štatos ar ASV Tēvzemes drošības departamenta Zinātnes un tehnoloģiju direktorāta atbalstu, ar radio teksta rindiņas palīdzību spēj nogādāt trauksmes signālus par dažādām draudošām briesmām, piemēram, sliktiem laika apstākļiem un tamlīdzīgos gadījumos. Šī sistēma ir līdzīga RDS sistēmai, ko jau izmanto Eiropā.
 
NPR Labs  vadītāji uzskata, ka viņu radītā brīdināšanas sistēma spēj nodrošināt nedzirdīgos ar ērti pieejamu trauksmes informāciju un pat glābt viņu dzīvības. „Svarīgi, lai visi amerikāņi būtu informēti avārijas gadījumā,” uzsver firmas izpilddirektors Maiks Stārlings.
 
 
 Signāls pienāks gan dienas, gan nakts laikā
 
 Radiouztvērēju izstrādāts sadarbībā ar Nīderlandes firmu Catena Radio Design.  Uztvērējs automātiski skenē (uztver un atšķir) daudzas radiopārraides un, uztverot īpašos trauksmes signālus, pievērš lietotāja uzmanību ar mirgojošas gaismas vai radioaparātam pieslēgtu gultas kratīšanas ierīces palīdzību. Tas darīts, lai garantētu, ka nedzirdīgais saņem signālu gan dienas, gan nakts laikā. Ar USB savienojuma palīdzību radiouztvērēju var pieslēgt mājas datoram vai Android planšetdatoram, kurā lietotājs var izlasīt trauksmes ziņojumu.
 
Pašlaik ārkārtas ziņojumus saņem un tālāk izplata 26 sabiedriskās raidstacijas ASV Meksikas līča krasta štatos – Floridā, Alabamā, Misisipi, Luiziānā un Teksasā. Ja sistēma pierādīs savu efektivitāti, to ieviesīs visā ASV teritorijā. Paredzēts, ka šādā gadījumā tā aptvers 95% no visiem ASV iedzīvotājiem.
 
 
Sagatavoja: LNS Informācijas centrs

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas