Search form

07.02.2014

Drukāt

Mobilā aplikācija atvieglo tuvinieku aprūpi mājā

Photo

Izveidota Latvijā pirmā viedtālruņu aplikācija, kurā ietverta praktiska informācija par aprūpes sniegšanu. Prast palīdzēt ar aprakstiem un pamācībām sniedz iespēju aprūpēt līdzcilvēku mājas apstākļos, portālu Diena.lv informēja Latvijas Samariešu apvienība.


Šāda veida aplikācija izveidota, lai uzlabotu dzīves apstākļus personām, kuras dažādu ierobežojumu dēļ (invaliditāte, smaga slimība, rehabilitācija) nespēj veikt ikdienā ierastas darbības. Aplikāciju bez maksas iespējams lejupielādēt Google Play, un to var izmantot Android operētājsistēmas viedtālruņi.
 
"Latvijā ir vairāki desmiti tūkstošu vecu ļaužu un invalīdu, kuriem ir nepieciešama palīdzība. Daudziem palīdzību var sniegt profesionāli aprūpētāji, bet tas nav iespējams visur, tādēļ mēs Latvijā varam būt lepni par tik daudziem radiem, draugiem, kaimiņiem, kuri ikdienā neatsaka un palīdz saviem tuvākajiem atnesot pārtiku, palīdzot apģērbties, nomazgāties. Ir ārkārtīgi svarīgi palīdzēt, bet vienlīdz svarīgi ir palīdzēt tā, lai nenodarītu pāri sev un cilvēkam, kuram palīdzam," informatīvas aplikācijas nepieciešamību pamanto Latvijas Samariešu apvienības valdes loceklis Andris Bērziņš.
 
Aplikācijā ietverta arī informācija, kā pareizi sniegt pirmo palīdzību nelaimes gadījumos un sadzīves traumās. Šāda veida zināšanas palīdzēs neapjukt un palīdzēt līdzcilvēkiem kritiskā brīdī.
 
Aplikācija tapusi sadarbībā ar Latvijas Valsts mežiem, bet tehnisko risinājumu izstrādāja Media House un Digicomm.
 
 
Sagatavoja: LNS Informācijas nodaļa

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas