Search form

07.04.2014

Drukāt

Vai viedtālruņa aplikācijas spēs aizstāt dzirdes aparātu?

Photo

Petrolex – tā ir pirmā viedtālruņu aplikācija dzirdes korekcijai, ko izstrādājuši speciālisti, kas nodarbojas ar skaņu apstrādi.


Lūk, ko par jauno aplikāciju stāsta tās izveidotāji!
 
Izstrādātā sistēma pati pielāgojas jūsu dzirdei un spēj reaģēt uz apkārtējiem trokšņiem un nošķirt tos. Aplikācijas noskaņošana darbam aizņem ne vairāk par trīs minūtēm. Pēc tam, kad ierīce ir noskaņota, jūs savu mobilo telefonu ar standarta austiņām varat izmatot kā parastu dzirdes aparātu, kuram ir skaņu pastiprinošas un kompresijas funkcijas.
 
Ar šī aplikācijas palīdzību jūs varat dzirdēt visus apkārtējos trokšņus, sarunas biedru balsis, kā arī attālākus skaņas avotus, piemēram, lektora uzstāšanos auditorijā vai televīzijas pārraides. Pielāgojoties jūsu dzirdes īpatnībām,  tiks pastiprinātas tikai tās frekvences, kas nepieciešamas, lai jūs labāk dzirdētu. Vienlaikus automātiskā kompresijas sistēma pasargās jūsu dzirdi no pārmērīgi skaļiem trokšņiem.
 
Ja jūs vēlaties paskatīties televizoru kopā ar saviem draugiem, noregulējiet televizoru normālā skaļumā, pēc tam ieslēdziet aplikāciju un pievienojiet jaunu profilu. Tad veiciet aplikācijas testēšanu istabā, kurā atrodas televizors. Kad jūs turpmāk ieslēgsit televizoru, jūsu dzirdīgie draugi varēs to klausīties normālā, viņiem komfortablā skaļumā, bet arī jūs labi dzirdēsit pārraidi.
 
Aplikāciju var izmantot, arī lai uzlabotu balss izšķiršanas spējas dažādās akustiskās vidēs (vietās ar atšķirīgu fona troksni). Tomēr pati aplikācija nav pilnvērtīgs dzirdes aparāts. Aplikācijas testēšanu veica pacienti, kas cieš no sensori neirālās vājdzirdības.  Testu rezultāti bija pozitīvi, tomēr aplikācijai nav nepieciešamo sertifikātu, lai to varētu saukt par medicīnisku dzirdes aparātu.
 
Jaunā aplikācija ir bez maksas pieejama testēšanai. Aplikācijas izstrādātājs uzņēmums Petrolex piedāvā interesentiem izmēģināt to un sniegt savas atsauksmes, lai uzņēmums varētu veikt tās turpmāku uzlabošanu.
 
Pašlaik to var izmantot viedtālruņos, kuros instalēta operāciju sistēma iOS. Tuvākajā laikā tiks piedāvāta versija arī tālruņiem, kas darbojas ar Android un Windows Phone sistēmām.
 
 
Sagatavoja: LNS Informācijas nodaļa

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas