Search form

18.02.2016

Drukāt

Runu jau var pārveidot tekstā

Photo

Vadošais plaša lietojuma programmatūras izstrādātājs Baltijas valstīs SIA Tilde radījis eksperimentālu rīku jeb datorprogrammu “Runas atpazinējs”. Programma audio failus (piemēram, mobilā telefona diktofonā ierakstīto) jeb runu pārveido rakstītā tekstā. Programma tiek uzlabota, notiek tās testēšana, un jebkurš to var izmēģināt šajā vietnē: http://www.tilde.lv/runas-atpazinejs


Šobrīd šī programma ir labākā pieejamā runas atpazīšanas programma latviešu valodā. Programma analizē runāto tekstu un pārvērš to rakstītā tekstā – vienu minūti ilga audiofaila pārvēršana tekstā ilgst aptuveni minūti. Pašlaik vēlamais audiofaila ilgums ir ne vairāk kā 15 minūtes.

Kā jau teikts, darbs pie programmas vēl notiek, un šobrīd programma atpazīst ap 70 % no ierunātā. Runas atpazīšanas kvalitāte ir atkarīga no audioieraksta kvalitātes – jo skaidrāk ir ierunāts teksts, jo precīzāks ir rezultāts.

SIA Tilde šobrīd strādā arī pie programmas, kas runu uzreiz sinhroni pārveido tekstā.

LNS Informācijas nodaļa painteresējās, kādas ir iespējas nākotnē nedzirdīgajiem savās valsts apmaksātajās planšetēs izmantot šo programmu sinhronai runas pārvēršanai tekstā un vai šo iespēju varētu izmantot nedzirdīgie studenti lekcijās.

SIA Tilde Valodas sistēmu biznesa vadītāja Diāna Čunčule paskaidroja: “Par planšetēm runājot, šobrīd gatava risinājuma diemžēl vēl nav, taču nākotnē skatīsimies, kādā veidā šo programmu varētu pielāgot arī planšetēm.

Par lekcijām runājot, jā, to var darīt, taču  jānodrošina, lai mikrofons būtu pie lektora (piesprausts pie apģērba vai rokā), citādi atpazīšanas kvalitāte būs nepietiekama. 

Šobrīd esam radījuši vispārīgu prototipu, kuru tad attiecīgi pēc nozares un specifiskā scenārija, esam gatavi attīstīt. Līdz ar to, mēs esam atvērti sadarbībai projektos, kur to varētu īstenot.”

 

 

Teksts: Zigmārs Ungurs


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas