Search form

07.05.2010

Drukāt

Nedzirdīgie uzbūvējuši peldošu bumbu Keiptaunā (Dienvidāfrikas Republikā)

Viens no pilsētas jaunākajiem un interesantākajiem apskates objektiem tagad neapšaubāmi ir laiva, kas izskatās pēc bumbas. Oriģinālā laiva, ko uzbūvējuši Kaeltišas (Keiptaunas priekšpilsētas) nedzirdīgie iedzīvotāji ir ieguvusi Dienvidāfrikas peldlīdzekļu konkursa visnovatoriskākā produkta balvu.


Laiva ar nosaukumu The Whisper Ball („Čukstu bumba”) izskatās pēc lielas futbolbumbas,  kas klusi slīd pa ūdens virsmu ar videi draudzīga elektrodzinēja palīdzību. Šo laivu atzina par pašu oriģinālāko 2010. gada peldlīdzekļu festivālā. 

Visperas Nedzirdīgo laivu būves akadēmijas vadītājs Pīters Džeikops saka, ka ir neizsakāmi priecīgs par šo panākumu. „Mēs darījām visu, lai mūsu laivu neviens pirms tam nebūtu redzējis, un tagad ceram, ka to labi pirks. Mēs ceram, ka tas dos lielākus ienākumus mūsu akadēmijai un mēs varēsim uzņemt tajā vēl vairāk nedzirdīgos jauniešus, lai apmācītu viņus par īstiem laivu būves meistariem, kas spētu nopelnīt pārtikušai dzīvei,” – saka Džeikops.

The Whisper Ball pirmo reizi tika demonstrēta pērnā gada nogalē, nedēļu pēc Pasaules kausa futbolā finālturnīra izlozes. Džeikops saka, ka ir saņēmis no apmeklētājiem un pasažieriem ļoti pozitīvas atsauksmes. Arī studenti ir lepni par sava darba rezultātu, un viņiem ir īpašs prieks, ka šāda laiva uzbūvēta tieši Dienvidāfrikā, nevis kādā citā valstī.

Akadēmijas audzēkņi par savu darbu saņem algu, un tas nozīmē, ka par spīti nedzirdībai, viņi spēj palīdzēt savām ģimenēm. Jauniešiem ar īpašām vajadzībām arvien ir grūtāk atrast darbu nekā pilnīgi veseliem cilvēkiem. „Invaliditāte nedrīkstētu ierobežot cilvēku iespējas apgūt dažādas profesijas, pēc kurām ir liels pieprasījums, jo tas ir ļoti svarīgi ekonomikai,” – tā Džeikops.

Pašlaik The Whisper Ball ir pietauvota pilsētas ostā un veic atpūtas izbraucienus pa tuvējiem ūdeņiem. Laivā ir ērtas vietas astoņiem pasažieriem, tā aprīkota ar minibāru un plazmas televizoru. Ar laivu var izbraukt vienas stundas apskates braucienā vai arī to izīrēt uz visu nakti, lai izklaidētos kopā ar draugiem.

Pēc Pasaules kausa izcīņas beigām laivu izmantos reklāmas nolūkos.No interneta pēc Cape Argus materiāliem sagatavojis: Pēteris Vilisters


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas