Search form

01.03.2011

Drukāt

Skolēni izgudro robotu, lai palīdzētu nedzirdīgajiem cilvēkiem

Photo

Jaunie izgudrotāji no kādas mazpilsētas skolas bija ieradušies Delandes (ASV) pilsētas Domes ēkā, lai pilsētas vadībai nodemonstrētu savu izgudrojumu – robotu, kas spēj zīmju valodu iztulkot angļu valodā.


Springskrīkas pamatskolas skolēni, kas gatavojas piedalīties First*- lego jauno izgudrotāju konkursā, parādīja robotu, kas varētu palīdzēt nedzirdīgajiem sazināties ar cilvēkiem, kas zīmju valodu neprot.

Jaunie zinātnieki iesniedza savu izgudrojumu konkursa vietējā atlasē. Labākajiem darbiem vēlāk būs iespēja piedalīties visas valsts konkursā. Skolas robotikas programmas bērniem 9 līdz 14 gadu vecumā galvenais mērķis ir radīt interesi par zinātnes sasniegumiem un jaunākajām tehnoloģijām.

Viena no meitenēm demonstrēja, kā darbojas jaunais robots: viņa uzvilka speciālus baltus cimdus un rādīja zīmes. Cimdi aprīkoti ar kustību sensoriem, ko spēj uztvert dators. Datorprogramma atpazīst roku kustības un var nosaukt vārdus angļu valodā. Tulkojošā robota darbības princips ir līdzīgs Nintendo Wii videospēļu sistēmai, kas arī spēj reaģēt uz cilvēka roku kustībām.

Skolēnu grupas vadītājs uzsvēra, ka viņu robots pašlaik atrodas izstrādes stadijā un vēl nav pilnībā gatavs. Žūrijas komisija augsti novērtēja skolēnu paveikto un ieteica turpināt darbu robota uzlabošanai, lai to varētu izmantot dzīvē.

*)   First – saīsinājums angļu valodā, kas tulkojumā nozīmē: Iedvesmoties un izzināt jaunāko zinātnē un tehnoloģijās.

Sagatavoja: Pēteris Vilisters

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas