Search form

07.01.2013

Drukāt

Ceļotājiem: viss par EVAK

Photo

Visu par Eiropas Veselības apdrošināšanas karti jeb saīsināti – EVAK un tās pielietojumu ikviens var atrast savā viedtālrunī.


EVAK, cilvēkam ceļojot vai īslaicīgi uzturoties ārzemēs, nodrošina piekļuvi valsts nodrošinātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem slimības vai nelaimes gadījumā 31 Eiropas valstī.
 
Karte ir pieejama bez maksas, to izsniedz veselības apdrošinātāji. Tā garantē neatliekamo medicīnisko palīdzību ar tādiem pašiem nosacījumiem un izmaksām (dažās valstīs par velti) kā cilvēkiem, kuri apdrošināti attiecīgajā valstī. Ar šo karti cilvēkam ir līdzvērtīga piekļuve veselības aprūpei slimības vai nelaimes gadījumā, piemēram, ārsta, aptiekas, slimnīcas vai veselības aprūpes centra pakalpojumiem tāpat kā tās valsts iedzīvotājiem, kuru viņi apmeklē.
 
Rokasgrāmata par kartes lietošanu 27 ES dalībvalstīs, Īslandē, Lihtenšteinā, Norvēģijā un Šveicē lietotnes formātā nu ir pieejama viedtālruņos: "iOS", "Android" un "Windows 7 mobile". Tā ietver vispārīgu informāciju par karti, neatliekamās palīdzības tālruņa numurus, medicīniskās palīdzības veidus un izmaksas, informāciju par atlīdzības pieprasīšanu un kontaktinformāciju, ar ko sazināties kartes nozaudēšanas gadījumā. Lietotnē ir pieejama 24 valodu izvēlne.
 
EVAK karti nav iespējams izveidot vai lejupielādēt. To var iegūt bez maksas no valsts veselības apdrošinātājiem.
Pašlaik jau 188 miljoniem eiropiešu jeb 37% no kopējā ES iedzīvotāju skaita ir EVAK kartes.

 
Sagatavoja: Laikraksts „Kopsolī”

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas