Search form

11.02.2013

Drukāt

Vācijā: Radioraidījums zīmju valodā (video)

Photo

Radio nedzirdīgajiem ir kaut kas diezgan neierasts un neparasts. Bavārijas radio (Bayrische Rundfunk) Vācijā šī gada 24. janvārī pirmoreiz rādīja radioraidījumu zīmju valodā. Raidījumā „IQ – zinātne un pētniecība” tika runāts par tēmu ”Kad nedzirdīgajiem dzimst bērni – valodas barjeras un ceļš uz sapratni”, ziņo Austrijas mājaslapa Gebärdenwelt.


Raidījums piedāvāja dzirdīgajiem ieskatīties nedzirdīgo pasaulē, bet nedzirdīgajiem sniedza daudz informācijas par bērna laišanu pasaulē.
Raidījumā nedzirdīgo pāris stāsta par savu pieredzi sakarā ar bērna dzimšanu – kā bijis pirms dzemdībām, to laikā un pēc tām. Tā kā par šo svarīgo tēmu ir maz informācijas zīmju valodā, abi saskārušies ar daudzām barjerām sagatavošanas posmā.
 
Lai  raidījumu padarītu pieejamu nedzirdīgajiem, Bavārijas radio izveidojis tā videoversiju zīmju valodā. Galvenā uzmanība tajā pievērsta raidījuma pilnīga satura pasniegšanai. Zīmju valodas tulks tulko  oriģinālo raidījuma ierakstu. Runātāju maiņa  parādīta vizuāli.
 
Video ar raidījumu zīmju valodā redzams internetā – http://www.br.de/radio/bayern2/sendungen/iq-wissenschaft-und-forschung/gesellschaft/gehoerlose-gebaerdensprache-schwangerschaft-eltern100.html
 
Piezīme. Ar šo materiālu lūdzām iepazīties Latvijas Radio1 radošo komandu un apsvērt, vai arī varētu veidot līdzīgas programmas nedzirdīgiem cilvēkiem un kas tam būtu nepieciešams. Diemžēl pagaidām atbildi neesam saņēmuši.
 
 
Sagatavoja: laikraksts „Kopsolī”

 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas