Search form

22.05.2017

Drukāt

Jaunieši apmeklēja Saeimu un tikās ar deputāti Aiju Barču (video)

19. maijā vairāk nekā 20 LNS jauniešiu grupa devās ekskursijā uz LR Saeimu un tikās ar Saeimas deputāti, Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāju Aiju Barču (ZZS).


Iesākumā gids mūs izvadāja pārskata gājienā pa plašo Saeimas ēku –  iepazināmies  dažādām telpām, piemēram, ar Sarkano zāli,  atpūtas telpu un citām, līdz nonācām Saeimas sēžu zālē.

 Daudziem jauniešiem  šī zāle likās mazāka nekā redzētajos kadros TV, kur tā izskatījusies daudz lielāka. Jaunieši gidam droši uzdeva dažādus jautājumus par Saeimas darbību, par drošību, deputātu pieejamību un citām lietām.

Pēc tam mūs aizveda uz  tuvējo Saeimas komisiju ēku pie deputātes Aijas Barčas. Viņa mūs laipni sagaidīja. Iesākumā viņa pastāstīja par sevi, saviem darba pienākumiem,  arī interesantus faktus no Saeimas darba.

 Vēlāk sekoja dažādi jautājumi no jauniešu puses. Deputāte atbildēja uz tiem, un raisījās diskusija par mūsdienu aktuālākajām nedzirdīgo problēmām, piemēram, par tulka pakalpojumiem izglītībā, par surdotulkošanu,  invaliditātes pabalstiem un pensijām, nodarbinātību utt.

Diskusijas bija saistošas un auglīgas. Deputāte kā jau pedagoģe (viņai ir šāda izglītība) prata ieteikt mums, kā izmantot jau tagad esošās noderīgās iespējas.

Liels paldies Saeimas deputātei Aijai Barčai, kas atrada laiku, lai  ar mums tiktos! Paldies arī Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas vecākajai konsultantei Anželikai Bružei, kas palīdzēja noorganizēt šo tikšanos!

 

Teksts: Krista Kristīne Magone
Foto un video: Kristaps Legzdiņš


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas