Search form

08.04.2014

Drukāt

Horvātijā: plāno atvērt viesnīcu nedzirdīgajiem

Photo

Galvaspilsētā Zagrebā jau tuvākajā laikā tiks atvērta viesnīca tūristiem ar dzirdes traucējumiem.


Horvātijas galvaspilsētas mērs Milans Bandičs paziņojis, ka pilsētas dome ir nolēmusi atbalstīt vietējās nedzirdīgo asociācijas lūgumu un izveidot Eiropā pirmo viesnīcu, kas apkalpos dzirdes invalīdus. Tiek plānots, ka šī viesnīca būs orientēta tikai uz vājdzirdīgo un nedzirdīgo viesu uzņemšanu. Vienlaikus tā īstenos specifisku personāla atlases politiku. Par darbiniekiem šajā viesnīcā varēs kļūt tikai nedzirdīgi cilvēki.
 
Aktuāli visām valstīm Eiropā
Viens no variantiem, kā varētu saukties topošā viesnīca,  ir Svijet tišine (ko varētu tulkot kā Klusuma gaisma vai Klusuma pasaule). Pašlaik pilsētas nedzirdīgo asociācija meklē vietu, kur jauno viesnīcu atvērt.
 
Līdz šim Horvātijā ne visas viesnīcas bija gatavas uzņemt cilvēkus ar īpašām vajadzībām. Zagrebas pašvaldības iniciatīva pievērš uzmanību problēmai, kas aktuāla ne tikai Horvātijai, bet arī visai Eiropas tūrisma industrijai.
 
Vēl daudz darāmā
Viesnīcu biznesā darbs ar invalīdiem kļūst par vienu no nozares svarīgākajām tēmām. Kādā nesen veiktā sabiedriskās domas pētījumā konstatēts, ka pat tik attīstītā valstī kā Lielbritānija ir ļoti tālu līdz tam, lai vairums viesnīcu varētu pilnvērtīgi uzņemt cilvēkus ar īpašām vajadzībām.
 
 Kā apgalvots pētījumā, tikai viena desmitā daļa no visām viesnīcu istabām Lielbritānijā ir pielāgotas cilvēku ar īpašām vajadzībām prasībām. Apsekojot viesnīcas redzami galvenie trūkumi – neērtas un nepiemērotas vannas istabas, viesnīcas istabas atrodas tālu no reģistratūras, netiek ņemtas vērā cilvēku ar īpašām vajadzībām problēmas rezervējot viesnīcu un citi. Aptaujātie arī uzskata, ka visās viesnīcā būtu jābūt speciālai brošūrai, kas paredzēta cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.
 
 
Sagatavoja: LNS Informācijas centrs

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas