Search form

05.09.2014

Drukāt

LTV jaunajā sezonā piedāvās animācijas filmas ar surdotulkojumu

Photo

Latvijas Televīzija (LTV) par sabiedriskā medija misiju uzskata būt arvien pieejamākiem nedzirdīgiem skatītājiem, kā arī paplašināt bērnu auditoriju, tāpēc jaunajā sezonā top jauns projekts – animācijas filmu tulkošana arī zīmju valodā.


Šīs filmiņas ir paredzēts ievietot LTV interneta portālā www.ltv.lv vienlaikus ar to demonstrēšanu LTV1 ēterā. Jau no 7. septembra brīvdienu rītos pulksten 8.35 jauno animācijas seriālu “Raķetēni” varēs vērot gan LTV1, gan internetā, kur tas būs sagatavots bērniem ar dzirdes traucējumiem.
 
Jaunais animācijas seriāls „Raķetēni” ļaus iepazīt Kosmosa noslēpumus kopā ar žiperīgajiem un nebēdnīgajiem raķešu mazulīšiem - Kosmosa akadēmijas audzēkņiem. Bravūrīgi, zinātkāri, nedroši vai līdzjūtīgi – mazie, animētie kosmosa censoņi ir tikpat aktīvi un zinātkāri kā jebkuri bērni. Visi fakti, ko par Visuma izpēti apgūst jaunie Kosmosa akadēmijas audzēkņi, atbilst jaunākajiem zinātnes atklājumiem. Konsultanti no ASV Nacionālās aeronautikas un kosmosa izpētes centra (NASA) ir rūpīgi izvērtējuši katru seriāla epizodi, lai nodrošinātu precizitāti zinātnes un kosmosa tehnoloģiju atveidojumā. Seriāla gaitā būs redzami arī vairāki astronauti un zinātnieki, kuri dalīsies savā pieredzē un zināšanās.
 
Vairāk par filmu: http://ltv.lsm.lv/lv/raksts/07.09.2014-animacijas-serials-rakjeteni-ar-surdotulkojumu.id34348/
 
Animācijas filmiņas adaptēšanu zīmju valodā LTV nodrošina surdotulki Elza Volonte un Ainārs Ostvalds, kuriem zīmju valoda ir “otrā dzimtā valoda”, jo viņi ir nedzirdīgu vecāku bērni. Abi ikdienā strādā par zīmju valodas tulkiem un turpmāk palīdzēs aizraujošās LTV animācijas filmas piedzīvojumus baudīt arī nedzirdīgiem bērniem.
 
 
Pārpublicēts no LTV.LV mājaslapas
 

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas