Search form

24.05.2017

Drukāt

EUD arī turpmāk vadīs Marku Jokinens

No 20. līdz 21. maijam Valletā, Maltas galvaspilsētā, notika Eiropas Nedzirdīgo savienības (EUD) 33. ģenerālā asambleja (GA). Asamblejā piedalījās 49 delegāti no 27 Eiropas valstīm. Latvijas Nedzirdīgo savienību pārstāvēja prezidents Edgars Vorslovs un viceprezidente Inese Immure.


Pirms GA notika tradicionālie divu dienu semināri - 18. maijā notika praktiska nodarbība par dzimumu vienlīdzību, bet 19. maijā seminārs “Eiropas sociālo tiesību pīlārs”.

Praktisko nodarbību par dzimumu līdztiesību vadīja EUD valdes locekle Luīze Danielsone. Viņa atzina, ka šāds jautājums EUD līmenī tiek skatīts pirmoreiz.

Sešās darba grupās notika aktīva domu apmaiņa un tapa priekšlikumi EUD 2017. – 2021. darbības programmai, kā veicināt dzimumu līdztiesību nedzirdīgo cilvēku vidū.

Ieskatu, kā risinājās praktiskā nodarbība jeb “vorkšops”, varat gūt video un fotogrāfijās http://www.eud.eu/news/general-assemblies/val/workshop/

Nākamajā dienā notika seminārs “Eiropas sociālo tiesību pīlārs” (pīlārs – balsts), ko organizēja EUD sadarbībā ar Maltas Nedzirdīgo asociāciju.

Semināru atklāja EUD prezidents Marku Jokinens, pēc tam uzrunu teica Pasaules nedzirdīgo federācijas prezidents Kolins Allens un visas vadošās Eiropas līmeņa nedzirdīgo organizācijas.

Pēc tam semināra dalībniekus sveica Maltas valdības pārstāvji un Maltas Nedzirdīgo asociācijas prezidents Stīvens Mulvanejs. Video uzrunā klātesošos sveica arī Eiropas komisāre Marianna Teisena, kura ir atbildīgā par nodarbinātību, sociālām lietām, prasmēm un darbaspēka mobilitāti.

Seminārā tika aplūkotas ar Eiropas Savienības sociālo politiku saistītas tēmas no nedzirdīgā cilvēka skatupunkta, piemēram, zīmju valodas atzīšana, politiskā līdzdalība, nodarbinātība, tulka pakalpojuma pieejamība un bēgļi Eiropā.

EP deputāte Helga Stīvensa uzstājas ar tēmu “ Daudzvalodība un līdztiesība Eiropas Savienībā: zīmju valodu loma”

Meja de Vita, konsultante zīmju valodas tulkošanas jomā prezentē pētījumu “Zīmju valodas tulka pakalpojums darbavietā: situācija Eiropā”

Ieskats seminārā video un fotogrāfijās: http://www.eud.eu/news/general-assemblies/val/euddeaf-people-association-malta-seminar-2017/

EUD ģenerālās asamblejas dienas kārtībā bija 16 jautājumi. Galvenie jautājumi bija EUD prezidenta un valdes vēlēšanas un biedru maksas apstiprināšana.

EUD prezidenta un valdes vēlēšanas process šoreiz bija vienkāršs, jo uz 5 vietām bija tikai 5 kandidāti. Marku Jokinens tika atkārtoti ievēlēts par prezidentu. Savukārt par viceprezidentu ievēlēts ungārs Gergelijs Tapolčajs, kas jau darbojās iepriekšējā valdes sastāvā. Iepriekšējais viceprezidents Humberto Insolera (Itālija) atstāj valdi, jo ir ievēlēts Eiropas Cilvēku ar invaliditāti foruma (EDF) izpildkomitejā. Darbu valdē turpinās zviedriete Luīze Danielsone. Valdi papildina divi jaunpienācēji – Daniels Biters no Vācijas un Sofija Issari no Grieķijas.

Jaunā EUD valde: no kreisās Luīze Danielsone, Gergelijs Tapolčajs, Marku Jokinens, Sofija Issari un Daniels Biters

Jaunā valde bija visvairāk fotografētais objekts

Karstais temats bija biedru maksas palielināšana, par kuru sāka diskutēt pirms 2 gadiem Rīgā, jo līdzšinējais biedru maksas apmērs bija noteikts 2003. gadā. Arī šoreiz bija debates, tomēr izdevās vienoties, ka no 2018. gada tā tiks palielināta par 5 %.
EUD delegātiem bija iespēja doties ekskursijā pa Valletas centru un iepazīties ar Maltas nedzirdīgo klubu, ko sarūpēja Maltas

Nedzirdīgo asociācijas brīvprātīgie.

Maltas nedzirdīgo klubs no ārpuses …

…un no iekšpuses.

Ieskats par EUD GA video un fotogrāfijās: http://www.eud.eu/news/general-assemblies/val/general-assembly/

Informācija pieejama arī EUD sociālo tīklu profilos: https://www.facebook.com/eudeaf un https://twitter.com/EUD_Brussels

Vairāk informācijas par semināru un EUD asambleju “ Kopsolī” jūnija numurā.

 

 

Teksts un foto: Inese Immure
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas