Search form

12.12.2016

Drukāt

LNS Jauniešu centrs – “Darbīgākā jaunatnes organizācija 2016”

9. decembrī Latvijas jauniešu galvaspilsētā 2016, Jelgavā, notika konkurss “Labākais darbā ar jaunatni 2016” un “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2017” apbalvošanas ceremonija, kur godināja labākos 13 nominācijās, kuru vidū arī LNS Jauniešu centrs un LNS valdes loceklis Ivars Kalniņš.


Šī konkursa “Labākais darbā ar jaunatni 2016” mērķis ir izteikt Izglītības un zinātnes ministrijas atzinību pašvaldībām, darbā ar jaunatni iesaistītajām biedrībām, kas veic darbu ar jaunatni, par ieguldījumu jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanā. Šo pasākumu atklāja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Uz dažādām “Labākais darbs ar jaunatni 2016” nominācijām bija nominējuši jaunatnes darba, pašvaldības un organizāciju pārstāvji no dažādām Latvijas pilsētām. LNS Jauniešu centrs bija nominēts uz goda nosaukumu – “Darbīgākā jaunatnes organizācija, biedrība vai nodibinājums, kas veic darbu ar jaunatni līdzdalības veicināšanai jauniešu vidū”, bet LNS valdes loceklis Ivars Kalniņš – “Pieredzes bagātākais jaunatnes darbinieks”.

Nominācijā “Darbīgākā jaunatnes organizācija…” uzvarēja Latvijas Nedzirdīgo savienības Jauniešu centrs. Tas bija liels un negaidīts pārsteigums!

LNS Jauniešu centra vadītājs Kristaps Legzdiņš par šo balvu bija sajūsmā:

“Kad visus šī goda titula nominantus sauca uz skatuves, man bija liels uztraukums – domāju, vai būs vai nebūs. Un, kad paziņoja, ka esam ieguvuši šo nomināciju, tad uzvaras sajūta likās neticama. Mēs to dabūjām! Mēs nopelnījām ar savu darbu! Lai gan mēs esam maza Nedzirdīgo pasaulīte, bet mēs pierādījām, ko varam izdarīt!”

Nominācijā “Pieredzes bagātākais jaunatnes darbinieks Ivaram Kalniņam bija daudzskaitlīga, spēcīga konkurence. Tajā galveno balvu ieguva pārstāve no Dobeles, bet Ivars saņēma nominācijas diplomu.

Apbalvošanas ceremonijas koncertprogrammā bija arī melodeklamācija dziesmai “Iedomājies”, kuru izpildīja mūsu jaunieši Dace Vingre un Aleksandrs Altuhovs. Tas bija vienreizīgi skaists skats, kā dziesmas vārdi pārtapa zīmēs.

Bija arī konkurss “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2017”, uz kuru pretendēja Liepājas un Ventspils pilsētas un Ogres novads. Šo titulu ieguva Liepājas pilsēta.

LNS valdes loceklis Ivars Kalniņš:

“Esmu ļoti laimīgs, ka LNS Jauniešu centra veikums tik pozitīvi novērtēts šādā valsts mēroga pasākumā. Tādējādi centrs pamazām kļūst atpazīstams pašvaldību jauniešu iniciatīvu centru un citu jauniešu organizāciju vidū.
Kad Kristaps saņēma balvu, zālē daudzi gaisā pacēla un vicināja rokas, jau zinot, ka tā dara nedzirdīgie cilvēki aplausu vietā. Tas bija patīkams pārsteigums. Kristapam bija jāpasaka kādi vārdi, un mani aizkustināja tas, ka viņš nobeigumā it kā pavēles izteiksmē pateica: “Nāciet pie mums, sadarbojieties ar mums!”

Beigās daži pašvaldību un organizāciju pārstāvji tiešām pienāca mūs apsveikt un bija ieinteresēti piedāvātajai sadarbībai. Milzīgs paldies Jauniešu centram, kas mani izvirzīja nominācijai. Tomēr piepildījās mana klusā vēlēšanās, lai Jauniešu centrs iegūst balvu, jo galu galā tas ir mūsu visu kopīgais panākums.”

 

 

Teksts: Krista Kristīne Magone
Foto: no LJP un LNS JC arhīva
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas