Search form

04.08.2017

Drukāt

LNS Jauniešu centra pārstāve piedalījās apmācībās Toledo, Spānijā (foto)

Sadarbībā ar jauniešu biedrību “SAY!” LNS Jauniešu centra pārstāve Krista Kristīne Magone ar surdotulku Aneti Arāju un Jūrmalas Bērnu un jauniešu interešu centra projekta “PROTI un DARI” koordinatori Agnesi Kārkliņu piedalījās “MAKE IT ACCESSIBLE” (“Padari to pieejamu”) apmācībās no 2. līdz 9. jūlijam Toledo, Spānijā.


Projekta mērķis bija attīstīt un tuvāk iepazīt iekļaujošos projektus, kas saistīti ar nedzirdīgajiem un to kultūru. Apmācību laikā jaunatnes darbinieki un līderi apzināja iespējamās aktivitātes dažādu projektu pieejamības veicināšanā jauniešiem ar dzirdes traucējumiem, dalījās pieredzē, kā arī apguva brīvā laika pavadīšanas iespējas.

Apmācībās piedalījās 8 valstu – Bulgārijas, Horvātijas, Itālijas, Latvijas, Polijas, Rumānijas, Spānijas un Turcijas pārstāvji ar saviem surdotulkiem. Jaunieši dalījās pieredzē, un katrs iepazīstināja klātesošos ar savas valsts nedzirdīgo kultūru.

Apmācību laikā uz vietas notika sajūtu darbnīca, ātro randiņu NVO, zīmju poēzijas darbnīca, kultūras vakars, mūzikas darbnīca, nedzirdīgo teātris un citas interesantas aktivitātes.

Varējām iepazīties ar mūzikas transformēšanas iespēju, izmantojot nedzirdīgo zīmes. Nodarbības vadītāja Viki Hernandeza pastāstīja par Spānijas nedzirdīgo radošo pieredzi mūzikas atveidošanā zīmju valodā. Viņa noslēgumā iedrošināja visus kopā nodziedāt zīmju valodā dziesmu “I`m A Believer” – sanāca interesants un aizraujošs priekšnesums.

Šīs aktivitātes laikā uzzinājām par Spānijas nedzirdīgo poēzijas (dzejas) kultūru. Caur Skyp Migels Andžels Sanpedro, populārais nedzirdīgo poēzijas mākslinieks, pastāstīja par savu dzīvi un to, kā viņš sācis apgūt un attīstīt poēziju zīmju valodā. Pēc šīs interesantās sarunas jauniešu komandas mēģināja izveidot savus zīmju valodas poēzijas paraugus, par pamatu ņemot atslēgas vārdus, piemēram, “Love” ( mīlestība) un citus.

Devāmies arī uz vietējo nedzirdīgo skolu, kur tikāmies ar Spānijas nedzirdīgo aktieri Xarlo Valo, pazīstamo nedzirdīgo spāņu aktieri. Viņš pastāstīja par nedzirdīgo aktieru organizāciju “ElGrito”, kura pastāv jau ilgus gadus. Arī šajā nodarbībā mēs kopā veidojām pašu izdomātu teātra uzvedumu, un tā bija jautra, smieklu pilna diena.

Pārējās dienās sekoja dažādas interesantas aktivitātes, piemēram, kultūras vakars, kur katra valsts dalījās ar garšīgiem našķiem un ēdieniem, bija arī interesantas aktivitātes, kur varēja dabūt mazu suvenīrus.

Apskatījām skaisto Toledo pilsētu, pabijām nedzirdīgo skolā. Kopumā krājām jaunu pieredzi un zināšanas par nedzirdīgo kultūru Spānijā. Paldies jauniešu biedrībai “SAY!” par iespēju piedalīties šādās apmācībās.

 

Vairāk foto šeit.

 

Teksts: Krista Kristīne Magone
Foto: No projekta “Make it Accessable” facebook lapas
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas