Search form

21.06.2019

Drukāt

Trešais Eiropas nedzirdīgo studentu seminārs un Ģenerālā asambleja Čehijā

26. – 30. aprīlī Prāgā, Čehijā, trešo reizi notika Nedzirdīgo studentu savienības (EDSU) seminārs un Ģenerālā asambleja. Tajā piedalījās ap 40 nedzirdīgo studentu no 19 Eiropas valstīm. Šogad pirmo reizi bija arī studenti no Krievijas un Ukrainas, bet no Latvijas – LILITA LOGINA. Viņa stāsta!


Seminārā kopīgi apspriedām dažādas metodes, kā motivēt studentus, lai tie pēc studijām universitātē spētu sekmīgi atrast darbu savā specialitātē.

Semināra programmā:

Lektore Audrey Cameron: Pētniecības pieredze par nedzirdīgām sievietēm.

Emilio Ferreiro Lago: Labas ziņas – nedzirdīgo veiksmes formulas.

Humberto Insolera: Darba iespējas un pieejamība.

Veera Elonen: Pētījums par nedzirdīgu profesionāļu/ studentu kustību Eiropā.

Notika ne tikai seminārs, bet arī EDSU Ģenerālā asambleja, kurā ievēlēta jaunā valde 4 locekļu sastāvā – prezidente Inna Shparber no Vācijas, valdes locekļi – Guiseppina Covino no Itālijas, Cristian Cezar Dragulin no Itālijas, Vanessa Schugerl no Austrijas.

Pašās beigās bija iespēja apmeklēt skaisto Prāgu.

Dalībnieku ieguvums: Ļoti vērtīga pieredze īpaši visiem, kuri studē vai jau beiguši augstskolu un vēlas saprast, vai ir pareiza izvēle nākotnei. Tā ir motivācija pašiem sev, ka vajag mācīties un vairāk garīgi attīstīties.

Satiku draugus no dažādām valstīm un apmainījāmies ar savām pieredzēm, zināšanām, kā arī man tā bija laba iespēja pielietot un pilnveidot angļu valodas prasmi, arī krievu valodu. Mani pārsteidza tas, ka tur bija ļoti daudz studentu, kuri mācījušies vai šobrīd mācās kā pedagogi, mākslas darbinieki, kultūras jomas speciālisti utt. Vismazāk studē matemātiku un ekonomiku.

Ja man atkal piedāvātu braukt uz studentu semināru, ar lielāko prieku piedalītos, lai sniegtu savu pieredzi un gūtu to no citiem.

4. Nedzirdīgo studentu savienības seminārs un Ģenerālā asambleja notiks 2021. gadā, Varšavā, Polijā.

 

 

Foto: Lilita Logina un EDSU arhīva


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas