Search form

18.02.2008

Drukāt

Latvijas Nacionālais teātris turpmāk būs pieejams cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem (04.10.)

    Trešdien, 3.oktobrī,  a/s "GE Money" un Latvijas Nacionālais teātris parakstīja sadarbības līgumu par titrēšanas iekārtas dāvinājumu. "Atbildības nedēļas" ietvaros "GE Mon...
    
Trešdien, 3.oktobrī,  a/s "GE Money" un Latvijas Nacionālais teātris parakstīja sadarbības līgumu par titrēšanas iekārtas dāvinājumu.
"Atbildības nedēļas" ietvaros "GE Money" šogad palīdz cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem, un līdz ar piešķirto dāvinājumu Latvijas Nacionālais teātris kļūs par pirmo teātri Latvijā, kurš būs pieejams šīs grupas cilvēkiem.

Latvijā kultūras dzīve kļūst arvien populārāka un piesātinātāka, bet jautājums – vai visām sabiedrības grupām? Daudzās kultūras iestādēs ir izveidoti speciāli paaugstinājumi, lai to varētu apmeklēt arī cilvēki ar kustības traucējumiem, bet cilvēkiem, kuriem atņemta viena no galvenajām maņām – dzirde, Latvijā no kultūras pagaidām var baudīt vienīgi operu.

Ar šī līguma parakstīšanu Latvijas Nacionālais teātris no "GE Money" kā dāvinājumu iegūst titrēšanas iekārtu, kas dos iespēju arī cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem apmeklēt teātri un pilnvērtīgi baudīt teātra izrādes. Līdz šim līdzīga titrēšanas iekārta ir uzstādīta tikai Latvijas Nacionālajā Operā, un nevienā no teātriem nav šādas iespējas.

Latvijā šobrīd ir oficiāli reģistrēti ap 30 000 cilvēku ar dzirdes traucējumiem, 2000 no tiem ir pilnīgi nedzirdīgi un ik gadu apmēram 150 bērniem tiek diagnosticēti dzirdes traucējumi.

"Teātra māksla ir universāla – tā skar jūtas, redzi un dzirdi. Ikviens sabiedrības loceklis ir pelnījis baudīt dramaturgu, režisoru un aktieru veikumu. Latvijas Nacionālais teātris ir pateicīgs par iespēju kļūt par pirmo latviešu teātri valstī, kas titrēs savas izrādes dažādās valodās. Uzreiz pēc līguma parakstīšanas jau sāksim strādāt pie pirmās izrādes titru veidošanas, lai vienlaicīgi ar iekārtas svinīgo atklāšanu teātrī, 10.novembrī, varētu prezentēt arī pirmo titrēto izrādi – "Pepija Garzeķe," norāda Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis.

Raksts pārpublicēts no portāla www.delfi.lv .

    

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas