Search form

28.10.2013

Drukāt

Atceroties jaunības ballītes…

Photo

25. oktobra pēcpusdienā grupa vecāka gadagājuma biedru – projekta „Nepalikt vieniem klusumā” Dienas centra apmeklētāji ieradās Informācijas centra telpās Jāņa sētā 5, lai pārstaigātu atmiņās savas jaunības gaitas, kas bieži veda uz šo vietu pirms vairākiem desmitiem gadu.


Grupas biedri iepazinās ar pašreizējo centra darbību, laikraksta „Kopsolī” izdošanu, videoziņu sagatavošanu. Viņi aizgūtnēm stāstīja par to, kas agrāk atradās šajā LNS piederošajā īpašumā ēkas III stāvā.
 
 
Izrādās, tajā ilgāku laiku bijis  Nedzirdīgo biedrības klubs ar skatītāju zāli un pat skatuvi. Notikuši mēģinājumi dramatiskajam un deju kolektīvam, rīkotas izrādes, koncerti, deju vakari. Jaunieši sapazinušies, raisījušās simpātijas, veidojušies pāri kopdzīvei.
 
Pēc tam tieši tajā pašā skatītāju zālē bija Nedzirdīgo biedrības priekšsēdētāja kabinets. Ļaudis labi atceras  tos „no augšas, no partijas piekomandētos”  biedrības vadītājus, kurus nedzirdīgo sabiedrība atzinīgi novērtējusi un cienījusi par viņu veikumu biedrības labā. Viņu vidū: Pauls Timermanis, Oļģerts Krūmiņš, Jānis Liepa.  Tika minēts arī Anša Smona un Georga Porša ieguldījums LNB. Un, protams, jau savējais – Arnolds Pavlins.
 
Daži biedri atcerējās, ka pašreizējās III stāva telpās kādu laiku strādājusi arī zīmju valodas speciāliste Lilita Janševska un tagadējais LNS prezidents Edgars Vorslovs, bet I stāvā atbildīgie par kultūras un sporta darbu (Jānis Bariss, Jevgēnija Porša, Jānis Zandovskis), tulki (Anita Kukule, Sarmīte Šemiote), kā arī izvietota „Kopsolī” redakcija.
 
 
Pasākuma dalībnieki vienprātīgi atzina, ka mūsdienās vecā kluba telpas būtu par šauru, lai uzņemtu visus apmeklētājus, kuru skaits lielajos pasākumos pārsniedz simtus, „ jo tolaik mūsu bija parasti kādi 30 līdz 40…”. Visi nosprieda: ir labi, ka uzcelta un joprojām saglabāta „Rītausma”.
 
 
Bija jautājums un bažas par Jāņa sētas turpmāko likteni – kas notiks, kad Informācijas centrs pāries uz Elvīras ielu 19? Atbilde – LNS valde plāno telpas iznomāt, gūstot peļņu savas darbības nodrošināšanai.
 
Tad izvirzījās vēl viens jautājums – kas notiks ar milzīgo dzelzs seifu noliktavas telpas stūrī, pakustināšanai vien vajadzīgi seši spēcīgi vīri. Pensionāriem tas nudien nebūtu pa spēkam pat visiem kopā!
 
 
Sagatavoja: LNS Informācijas centrs
Foto: Juris Grundulis

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas