Search form

11.11.2013

Drukāt

Nedzirdīgo sports pasaulē

Photo

Nedzirdīgo videoziņu portāls H3.tv piedāvā pasaules nedzirdīgo sporta ziņu apkopojumu.


Laikraksts „Kopsolī” sniedz galveno notikumu izklāstu!
 
Nākamgad Pasaules Nedzirdīgo golfa federācijas 20. gadadiena
 
1994. gadā ASV, Mičiganas štatā 5 valstis – ASV, Austrālija, Kanāda, Anglija un Skotija m –  dibināja Pasaules Nedzirdīgo golfa federāciju. Tas notika Batlkrīkā (200 km no Detroitas), jo tur norisinājās ASV Nacionālās Nedzirdīgo golfa asociācijas turnīrs, kurā piedalījās arī ārvalstu spēlētāji. Gadu vēlāk notika pirmais pasaules nedzirdīgo čempionāts golfā. Nākamgad tiks atzīmēta federācijas 20 gadu jubileja ar pasaules čempionātu, kas atkal notiks Mičiganā.
 
 
Starptautiskās Nedzirdīgo sporta komitejas (ICSD) jaunā prezidenta tikšanās ar viceprezidentu
Pirmoreiz kopš ievēlēšanas (25. 09) ICSD prezidents Valērijs Ruhledevs 16. septembrī Londonā tikās  ar viceprezidentu pasaules sporta jautājumos Čenu Kangu no Taivānas. Č. Kangs un Marijo Lusičs no Horvātijas ir jaunie valdes locekļi. Savukārt valdes locekļi Rebeka Adamsa no Austrālijas un Deivids Leinsmans no Izraēlas šo amatu ieņem attiecīgi otro un trešo reizi. Jaunā valde šajā sastāvā strādās 4 gadus.
 
 V. Ruhledevs kopā ar Č. Kangu apmeklēja nedzirdīgo skolu Londonā, kur nedzirdīgos bērnus informēja par ICSD darbību un reklamēja nedzirdīgo olimpiskās spēles.
 
 
Janvārī ASV notiks Nedzirdīgo starptautiskais peldēšanas čempionāts
 
 ASV Nedzirdīgo sporta federācija nākamgad rīkos Nedzirdīgo starptautisko peldēšanas čempionātu īsajā baseinā (25 m). Tas notiks Ročesteras Tehnoloģiju institūtā, Ņujorkas štata ziemeļos no 13. līdz 18. janvārim. Institūts ir mājvieta arī Nacionālajam Nedzirdīgo tehniskajam institūtam, kur studē vairāk nekā 1300 nedzirdīgi un vājdzirdīgi studenti no visas pasaules. Tā ir pasaulē pirmā un lielākā tehniskā augstskola studentiem ar dzirdes traucējumiem. Šeit arī studē dzirdīgie, kas apgūst zīmju valodas tulka amatu.
Tāpat ziņas vēstīja par Vācijas Nedzirdīgo sporta asociācijas ilggadīgā prezidenta un kādreizējā sportista Karla Vernera Broska nāvi un par Anglijas nedzirdīgo kriketa izlases braucienu uz Dienvidāfrikas Republikas galvaspilsētu Pretoriju, lai aizvadītu spēles pret mājinieku izlasi.
 
Visu video starptautiskajās zīmēs varat noskatīties šeit: 

 
Sagatavoja: laikraksts „Kopsolī”

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas