Search form

14.11.2013

Drukāt

Šoreiz uz Lietuvu, nākamreiz – vēl tālāk

Pēc ekskursijas Igaunijā biedri lūdza organizēt braucienu arī uz Lietuvu. Atsaucoties uz šo lūgumu, 9. – 10. novembrī Rīgas biedrība veda lielu biedru grupu uz Lietuvu. Šajā izbraukumā piedalījās 51 biedrs – rīdzinieki, jelgavnieki un tukumnieki.


Vispirms ceļš veda uz Trāķiem
Ekskursanti  Trāķos  apskatīja  pilis/cietokšņus ezera krastā un izzināja to vēsturi.
Pilsēta atrodas  starp trim ezeriem 28 km uz rietumiem no Viļņas. Viduslaikos Vecie Trāķi bija Lietuvas valsts galvaspilsēta. 3 km no tās Lietuvas valdnieki uzcēla vēl vienu nocietinātu pili, kurai apkārt izauga tagadējā Trāķu pilsēta – Lietuvas politiskais centrs viduslaikos. Tagad šeit viss liecina par Lietuvas bagāto un trauksmaino vēsturi. Trīs  Trāķu pilis ir Lietuvas vispazīstamākais aizsargātāis arhitektūras komplekss, kas liecina par šīs vietas kādreiz tik svarīgo nozīmi valsts dzīvē.
 
 
Viļņā un Lietuvas Nedzirdīgo biedrībā
Tad turpinājās ceļš uz galvaspilsētu Viļņu, kur apmeklējām arī Lietuvas Nedzirdīgo biedrību. Biedrība atrodas pašā vecpilsētas centrā. Mūs tur uzņēma sirsnīgi: vērojām Helovīna  pasākumu, noskatījāmies koncertu, piedalījāmies rotaļās un apmainījāmies pieredzē par darbu savās biedrībās.
 
 
 
Pastaiga vecpilsētā un atmiņas par Barikāžu dienām
 Otrā dienā grupa iepazinās ar  Viļņas vecpilsētu, Ģedimina torni – pilsētas seno nocietinājumu daļu, ko uzskata par pilsētas simbolu. Iespaidīgs bija skats uz krustu kalnu, kur trīs milzīgi, no tālienes redzami balti krusti vērsti debesīs kā kristietību apliecinoši simboli.  Bija vēl daudz dažādu ievērojamu objektu, kurus vērojām mūsu pastaigas laikā: katedrāles, baznīcas, viena no vecākajām universitātēm Eiropā, VDK ēka,  Seima, Nacionālā bibliotēka un citi.
 
 1990. gada 11. martā Seimā tika parakstīts akts par valstiskās neatkarības atjaunošanu. Kad 1991. gada janvārī armijas daļas aplenca Seima ēku. Lai to pasargātu, tika sakrautas barikādes no betona bluķiem, baļķiem un citiem priekšmetiem. Tās novāca tikai pēc diviem gadiem, bet dažviet vēl tagad palikuši atsevišķi betona bluķi ar grafiti uzrakstiem par brīvību un demokrātiju.
 
 To visu, par ko šeit stāstīts, mums parādīja un pastāstīja Viļņas Nedzirdīgo biedrības kultūras organizatore Nikola, paldies viņai!
 
 
 
Tālāk uz Kauņu
Pa ceļam apskatījām lielveikalu Akropoli – ir solīts, ka šo lielveikalu atvērs arī Rīgā. Naktī ļoti apmierināti pārbraucām mājās.  Bet pavasarī ceram noorganizēt ekskursiju uz Sanktpēterburgu.
 
 
Teksts: Māra Lasmane
Foto: Ilona Keiša, Anita Grahoļska

 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas