Search form

27.12.2013

Drukāt

Arābu valstī Katarā demonstrē jaunu ugunsgrēka brīdināšanas sistēmu

Photo

Kataras galvaspilsētā Dohā novembrī notikušās Kataras Civilās aizsardzības izstādes un konferences laikā plašākai sabiedrībai tika demonstrēta pilnīgi jauna ugunsgrēka trauksmes signalizācijas sistēma, kas paredzēta cilvēku ar dzirdes traucējumiem vajadzībām.


Ierīci izstādē demonstrēja Kataras Valsts ugunsdzēsības rūpnīca. Tas ir speciāls portatīvs peidžers, kas ugunsgrēka trauksmes gadījumā informē tos ēkas apmeklētājus, kas atrodas apdraudētajā namā.
 
Ugunsgrēka trauksmes gadījumā signāls tradicionāli tiek pārraidīts atskanot skaļām sirēnām, ko dublē informējošs diktora  teksts par nepieciešamību pamest degošo ēku. Nedzirdīgie par trauksmi uzzinās saņemot teksta ziņojumu uz pārnēsājamo peidžeri. Par ugunsgrēku peidžera lietotājs vispirms uzzinās saņemot spēcīgu vibrējošu signālu, un pēc tam viņam uz peidžeri tiks nosūtīts atbilstošs teksta ziņojums. Vibrējošo signālu viņš nevarēs atslēgt, kamēr nebūs pametis ēku.
 
Peidžera uztvērējs saņem radiosignālus no īpaša raidītāja, kas tieši savienots ar ēkas vadības sistēmu, kas savukārt saistīta ar ugunsdrošības signalizāciju.
 
Specializēto ugunsdrošības sistēmu  DA3000 ražo Lielbritānijas uzņēmums „Deaf Alerter” („Nedzirdīgo brīdinātājs”).
 
Tas spēj brīdināt nedzirdīgos ne tikai dienas, bet arī nakts laikā. Naktī gulošo par briesmām brīdinās vibrējošs spilvena paliktnis vai gultas kratīšanas sistēma, kas pieslēgti peidžerim, kā arī tiks ieslēgts mirgojošs gaismas signāls.
 
Neraugoties uz to, ka ierīce ir veidota uz standarta peidžera bāzes, tā pilnībā atbilst  ugunsdrošības sistēmu Eiropas Savienības standarta  EN54 un citu standartu prasībām. Uzņēmuma pārstāvis atzīmē, ka šāda sistēma garantē nedzirdīgajam tādu pašu drošības līmeni kā dzirdīgajiem.
 
Peidžeru sistēma ir universāla un var darboties visās mājās, kas aprīkotas ar Deaf Alerter ierīci.
 
 
Sagatavoja: LNS Informācijas centrs

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas